NaKolei.pl WiadomościInfrastruktura KM: W nowej korekcie rozkładu jazdy na kilku odcinkach po jednym torze

KM: W nowej korekcie rozkładu jazdy na kilku odcinkach po jednym torze

Redakcja
Fot. Koleje Mazowieckie

Już 7 listopada w życie wejdzie ostatnia w tym roku korekta rozkładu jazdy. Dla pasażerów Kolei Mazowieckich będzie ona oznaczała sporo zmian, w tym utrudnień. Na kilku trasach pociągi będą jeździć po jednym torze, wpływ na połączenia będą mieć także w dalszym ciągu prace na remontowanej Warszawie Zachodniej.

To już ostatnia korekta rozkładu jazdy zanim 11 grudnia wejdzie w życie rozkład edycji 2021/2022. Przez najbliższe tygodnie będą kontynuowane najważniejsze prace modernizacyjne prowadzone przez PKP PLK, w tym przede wszystkim na stacji Warszawa Zachodnia.

Szczegóły zmian:

R1 Warszawa – Skierniewice

7 listopada nastąpi zamknięcie jednego z torów na odcinku Warszawa Włochy – Pruszków. Pociągi będą kursowały według zmienionego rozkładu jazdy.

R3 Warszawa – Łowicz

Wciąż będą trwały prace modernizacyjne w stacji Łowicz Główny oraz na odcinku Sochaczew – Bednary. Z uwagi na brak torów odstawczych w Łowiczu Głównym zostanie ograniczona liczba połączeń kolejowych do tej stacji, a w zamian będzie kursować ZKA. Z uwagi na remonty dróg zmieni się organizacja ZKA – autobusy przyspieszone z Łowicza Głównego do Sochaczewa nie będą zatrzymywały się na stacjach pośrednich.

R6 Warszawa – Szulborze Wielkie

Z uwagi na budowę tunelu drogowego w stacji Zielonka ruch pociągów na odcinku Warszawa Rembertów – Zielonka będzie się odbywał po jednym czynnym torze. Ze względu na utrudnienia zmniejszy się liczba połączeń na tym odcinku.

R9 Warszawa – Działdowo

Z uwagi na przebudowę stacji Warszawa Zachodnia pociągi KM będą rozpoczynały oraz kończyły bieg na p.o. Warszawa Wola lub stacji Warszawa Gdańska. Połączenia lotniskowe nadal będą kursowały tylko do/ze stacji Warszawa Centralna.

R81 Dęblin – Radom

Między 8 – 30 listopada zostaną przeprowadzone prace związane z wymianą sieci trakcyjnej na odcinku Żytkowice – Pionki – Jedlnia Letnisko. Ruch pociągów na tym odcinku będzie prowadzony jednotorowo. Prace przełożą się na zmiany w rozkładzie jazdy pociągów.

R8 Radom – Skarżysko-Kamienna

W dniach 10-30 listopada, z uwagi na prace utrzymaniowo naprawcze na odcinku Rożki – Jastrząb, ruch pociągów będzie prowadzony jednotorowo. Z uwagi na te prace zmieni się rozkład jazdy pociągów.

Szczegółowy rozkład jazdy dla poszczególnych linii znajduje się w tabelach rozkładu jazdy:

https://www.mazowieckie.com.pl/pl/rozklad-jazdy-pociagow-km-wazny-w-dnia…

Skomentuj ten artykuł

 

 

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności