Działania Kolej jest dla ludzi Przewozy pasażerskie

Kino Letnie i strefa PKP Intercity na plaży Gdynia Orłowo

Kino Letnie i strefa PKP Intercity na plaży Gdynia Orłowo fot. PKP Intercity

PKP Intercity zaprasza nad morze. A dokładniej 27 i 28 lipca dobrym kierunkiem będzie Gdynia Orłowo. Tam czekać będzie specjalna strefa przewoźnika. A do końca sierpnia obejrzymy tam filmy w ramach Kina Letniego.

W ramach Kina Letniego, organizowanego we współpracy m.in. z PKP Intercity, pokazanych zostanie 16 filmów pełnometrażowych (w tym „Najlepszy”, „Ostatnia rodzina”, „Body/Ciało” czy kultowa „Seksmisja”) oraz krótkie metraże młodych twórców. Seanse będą odbywać się
w każdy piątek o godz. 21:00 (od 17 do 22 września br. codziennie o godz. 21:00). Do końca sierpnia Kino Letnie będzie zlokalizowane na plaży w Gdyni Orłowie, a z początkiem września przeniesie się na Plac Grunwaldzki w Gdyni. Finał cyklu odbędzie się w trakcie 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

Strefa PKP Intercity na plaży Gdynia Orłowo

Strefa będzie dostępna dla urlopowiczów 27 i 28 lipca. Będzie tam podstrefa fitness z zajęciami prowadzonymi przez profesjonalnych instruktorów, strefa sportowa z grupowymi rozgrywkami m.in. w piłkę ręczną i nożną. Organizatorzy zachęcają również do spróbowania coraz popularniejszych w Polsce dyscyplin wodnych m.in. SUP boardingu, czyli pływania z wiosłem na desce, zorbingu – poruszania się we wnętrzu kuli na morzu czy skimboardingu,  polegającego na ślizgu na desce po fali lub płytkiej warstwie wody.

To nie wszystkie atrakcje jakie czekają na podróżnych w Gdyni. Więcej informacji znajduje się na stronie przewoźnika. W sezonie letnim PKP Intercity uruchamia dodatkowe połączenia do najpopularniejszych ośrodków turystycznych nad morzem. Pasażerowie mogą skorzystać z ponad 40 połączeń dziennie do Trójmiasta, m.in. z Warszawy, Krakowa czy Bydgoszczy.