Kadry i ludzie
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-blueocean

Kierowniczka pociągu POLREGIO doceniona za uratowanie życia pasażera

Kierowniczka pociągu POLREGIO doceniona za uratowanie życia pasażera Fot. POLREGIO

Kierowniczka pociągi POLREGIO, która uratowała życie pasażerowi została nagrodzona przez pracodawcę. Prawdopodobnie gdyby nie szybka reakcja Pani Anny i użycie defibrylatora młody pasażer mógł stracić życie.

Wczoraj (2.02.2020 r.) siedzibie POLREGIO w Warszawie odbyło się spotkanie, w trakcie którego przyznano nagrodę Pani Annie Homernik, kierownik pociągu REGIO nr 96312 kursującego w ramach Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. 26 stycznia br. Pani Anna brała udział w akcji ratunkowej na peronie Gdańsk Port Lotniczy, gdzie nagle upadł i stracił przytomność mężczyzna.

Jego reanimacji szybko podjął się podróżny przebywający wówczas na peronie. Po chwili do akcji ratunkowej tuż po wjeździe pociągu natychmiast dołączyła Pani Anna, która pomogła w akcji ratunkowej używając defibrylatora będącego na wyposażeniu pociągu. Dzięki błyskawicznej reakcji i wspólnym wysiłkom powyższych osób udało się uratować mężczyznę, który odzyskał funkcje życiowe w ciągu kilku kluczowych minut. Wezwani na miejsce ratownicy medyczni przetransportowali go następnie do szpitala.

Bardzo dziękuję podróżnemu i Pani Annie Homernik, kierownik pociągu, którzy przyczynili się do uratowania podróżnemu zdrowia, a najprawdopodobniej również życia. Jest niezwykle istotne, aby w tego typu sytuacjach jak najszybciej udzielić pomocy. Taka postawa, szczególnie w trakcie trwania pandemii Covid-19, bez wątpienia wzbudza podziw i uznanie, a dla innych stanowi wzór do naśladowania – powiedział Artur Martyniuk, prezes zarządu POLREGIO. – Pracownicy POLREGIO codziennie troszczą się o bezpieczeństwo pasażerów w podróży oraz, co pokazuje postawa Pani Anny Homernik, w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia. To doskonały przykład służby zgodnej z etosem kolejarza – podkreśla Martyniuk.

Pani Anna Homernik w uznaniu za swoją postawę otrzymała podziękowania i okolicznościowy upominek z rąk prezesa zarządu Artura Martyniuka. Dodatkowo otrzyma nagrodę pieniężną.