NaKolei.pl Bez kategorii KD wprowadzą zintegrowany bilet pociąg + autobus na trasie Wrocław – Chocianów – Przemków

KD wprowadzą zintegrowany bilet pociąg + autobus na trasie Wrocław – Chocianów – Przemków

Redakcja
Fot. Łukasz Błasikiewicz / Kancelaria Sejmu

Już 11 grudnia w rozkładzie jazdy Kolei Dolnośląskich pojawi się nowe połączenie. Dzięki rewitalizacji linii kolejowej, pociągi po ponad 20 latach powrócą do Chocianowa w powiecie polkowickim.

Chcąc dodatkowo usprawnić komunikację w regionie, Koleje Dolnośląskie wprowadzają Zintegrowany Bilet Przemkowski, dzięki któremu możliwe będzie podróżowanie na jednym bilecie na trasie: Wrocław Główny – Legnica – Chocianów – Przemków.

Połączenie kolejowe z Chocianowem zostanie przywrócone po ponad 20 latach. Przemków, dzięki środkom transportu zbiorowego realizowanego przez PKS Intertrans Głogów, również znajdzie się w rozkładzie jazdy Kolei Dolnośląskich. Szynobusy KD będą przewozić podróżnych do stacji stycznej – Chocianowa. To z niego od poniedziałku do piątku kursować będą autobusy PKS do Przemkowa. Rozkład jazdy autobusów będzie powiązany z godzinami przyjazdów i odjazdów pociągów. Bilety na przejazd będzie można nabyć u drużyn konduktorskich, planowana jest także sprzedaż w kasach.

Chocianów wraca na kolejową mapę Polski

Po połączeniach z Wrocławia do Trzebnicy, Dolnośląska Służba Dróg i Kolei otworzyła linie do Jakuszyc i Bielawy. Od grudnia 2022 roku, do tras w zarządzie województwa, dołącza także trasa do Chocianowa.

Osiem par połączeń na odcinku Chocianów – Legnica, wszystkie one będą skomunikowane z połączeniami z i do Wrocławia Głównego. Kursujący między powiatem polkowickim a stolicą województwa będą mieli możliwość przesiadki na stacjach Chojnów i Legnica.

Chocianów to druga miejscowość w powiecie polkowickim, po Grębocicach, do której można dotrzeć pociągiem Kolei Dolnośląskich.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności