VII Kongres Rozwoju Kolei
Wydarzenia

Katastrofa kolejowa – Szczekociny k. Zawiercia RAPORT

Raport na godz. 14:30

16 ofiar śmiertelnych i 56 osób rannych to dotychczasowy bilans tragedię, która miała miejsce wczoraj o 20:57 w Szczekocinach k. Zawiercia. W dalszym ciągu trwają przeszukiwania pozostałych wagonów. Jak twierdzą strażacy pracujący na miejscu tego tragicznego wydarzenia, akcja może potrwać jeszcze kilka godzin i nie można wykluczyć kolejnych ofiar.

Jak poinformowała stacja CNN wśród ofiar katastrofy znalazł się jeden obywatel Stanów Zjednoczonych. Rodzina zmarłego została już o tym fakcie poinformowana przez konsulat USA.

Z kolei jak zakomunikowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach wszystkie ranne osoby zostały już zidentyfikowane i przebywają w 15 szpitalach na terenie trzech województw: śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego.

Prezydent Bronisław Komorowski zadeklarował, że po ukończeniu działań na miejscu tragedii zostanie podjęta decyzja o “żałobie narodowej w wymiarze krajowym”. Prezydent odwiedził także z rana część poszkodowanych w szpitalu św. Barbary w Sosnowcu. Następnie udał się na miejsce katastrofy.

 

Następny raport dot. katastrofy w Szczekocinach k. Zawiercia o godz. 20:00 {jcomments on}