Wiadomości

Kamień węgielny na Powstańców Śląskich – budowa II linii metra wkracza na kolejny etap

Kamień węgielny na Powstańców Śląskich – budowa II linii metra wkracza na kolejny etap Fot. Metro Warszawskie (ilustracyjne)

Na placu budowy stacji Powstańców Śląskich II linii metra odbyło się wczoraj symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego.

Umowa na dofinansowanie 3 etapu budowy II linii metra podpisana została przez CUPT i Miasto Stołeczne Warszawa w październiku 2017 r. Projekt pn: „Budowa II linii metra wraz z zakupem taboru – etap III” otrzymał prawie 2 mld złotych dofinansowania i jest realizowany na terenie trzech warszawskich dzielnic: Wola, Bemowo i Targówek.

 

 

 

 

Dojazd ze stacji Powstańców Śląskich (C04) na ul. Świętokrzyską potrwa ok. 14 minut.

Projekt obejmuje rozbudowę II linii metra o 2 stacje w kierunku zachodnim i 3 stacje w kierunku wschodnim-północnym oraz zakup 17 szt. taboru. Podpisana umowa dotyczy zakupu największej liczby pociągów w historii warszawskiego metra. Ostatni skład ma dotrzeć do stolicy po 53 miesiącach. W kierunku zachodnim powstanie ok. 2 km trasy. Planowane stacje to: Ulrychów (C05) pod ul. Górczewską w rejonie ul. Białowiejskiej i C.H. Wola Park oraz  Powstańców Śląskich (C04) pod ul. Górczewską w rejonie skrzyżowania z ul. Powstańców Śląskich.

Powstaną również dwa odcinki szlakowe, tory odstawcze i manewrowe wraz ze stanowiskami do obsługi pociągów i drobnych napraw za stacją C04, dwie wentylatornie szlakowe oraz komora demontażowa dla tarcz przy stacji C06. Łącznie do wydrążenia przewidziano 2664 m tunelu z główką szyny znajdującą się średnio ok. 14 m pod ziemią.