Działania Przewozy pasażerskie Wiadomości

Już w połowie grudnia zakup biletów z wizualizacją miejsca!

Już w połowie grudnia zakup biletów z wizualizacją miejsca! mat. PKP Intercity

W lipcu br. podczas konferencji prasowej Minister Infrastruktury zapowiedział możliwość kupna internetowego biletu z wizualizacją miejsca. Teraz już wiemy, że zakup biletu z taką możliwością na pociąg PKP Intercity jest już możliwy na pociągi wyruszające w trasę w dniu wprowadzenia nowego rozkładu jazdy!

Od 15 grudnia bilety na pociągi PKP Intercity obsługiwane przez elektryczne zespoły trakcyjne (Pesa Dart, Stadler Flirt, Pendolino, w przyszłości też Pesa Bydgostia), będzie można kupić z wizualizacją miejsca.

Jak dotąd można było wybrać sobie konkretne miejsce, lub obok innego zajętego. Przewoźnik opublikował również schemat siedzeń w elektrycznych zespołach trakcyjnych. Te dwie rzeczy nie były jednak zintegrowane. Po realizacji założonego projektu, można będzie zarezerwować miejsce w pociągu, zaznaczając je na schemacie. Pasażer na etapie zakupu biletu będzie od razu wiedział, czy wybiera miejsce przy oknie, czy przy przejściu, gdzie znajduje się wagon rowerowy, jak rozlokowane są toalety, część barowa itp. System będzie podobny do działających obecnie m. in. w kinach.