NaKolei.pl WiadomościTransport miejski Już jutro oficjalne otwarcie trzech nowych stacji Metra Warszawskiego!

Już jutro oficjalne otwarcie trzech nowych stacji Metra Warszawskiego!

MM
fot. Metro Warszawskie

28 września br. o godz. 13:30 nastąpi oficjalne otwarcie kolejnych stacji metra (M2). Chodzi o stacje: Bródno, Zacisze i Kondratowicza. Metro Warszawskie potwierdziło, że uzyskało komplet pozwoleń, tym samym nowe odcinki mogą zostać oddane do użytkowania przez pasażerów.

Nowe stacje II linii metra są trzema ostatnimi przystankami po prawej stronie Wisły. Łącznie M2 będzie liczyło 21 stacji i połączy warszawskie Bemowo z Bródnem. Na Bemowie do oddania mieszkańcom pozostaje jeszcze ostatni odcinek zachodni, z trzema stacjami Lazurowa, Chrzanów i Karolin.

Metro na Bródno, zmiany w komunikacji

Na Bródnie zostaną otwarte trzy stacje linii M2:

  • Zacisze – pod ul. Figara w pobliżu skrzyżowania z ul. Codzienną,
  • Kondratowicza – przy skrzyżowaniu ulic Malborskiej i Kondratowicza,
  • Bródno – przy skrzyżowaniu ulic Kondratowicza i Rembielińskiej.

Łączą je ponad cztery kilometry torowiska. Za ostatnią stacją powstała również komora torów odstawczych, która będzie służyła do zawracania i postoju pociągów. Wybudowane zostały też trzy wentylatornie.

Po otwarciu nowych stacji metra nastąpi zmiany w komunikacji naziemnej i korekta rozkładów jazdy autobusów.

Metro na Bródnie zapewni sprawną komunikację Targówka i Białołęki z Pragą, Śródmieściem, Wolą i Bemowem. Jednocześnie większość dotychczasowych linii autobusowych zostanie, pojawią się nowe, a część wschodniej Białołęki zyska dojazd do metra nawet co kilka minut. Zmian w komunikacji naziemnej będą obowiązywać od soboty, 1 października – czytamy na stronach Warszawskiego Transportu Publicznego.

W godzinach porannego szczytu z ulicy L. Kondratowicza w kierunku Pragi i centrum w ciągu godziny wyruszy kilkanaście pociągów metra, które mogą przewieźć ok. 30 tys. pasażerów. Podróż do centrum, na ulicę Świętokrzyską, ma zająć ok. 20 minut.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności