Debaty

Już jutro CPKLive! Women. Debata z udziałem kobiet z branży lotniczej i kolejowej

Już jutro CPKLive! Women. Debata z udziałem kobiet z branży lotniczej i kolejowej

Już jutro od godz. 10:00 zapraszamy na drugą edycję eventu online CPKLive! organizowanego przez Centralny Port Komunikacyjny. CPKLive! to wyjątkowe połączenie debaty i warsztatów eksperckich.

W ich trakcie będą Państwo mieli okazję poznać bliżej mega inwestycję CPK i  zadawać na żywo pytania zaangażowanym w nią specjalistom. W związku ze zbliżającym się Dniem Kobiet bohaterkami wydarzenia będą Panie, które zawodowo związane są z transportem lotniczym i kolejowym. Zachęcamy do rejestracji

Poprzez CPKLive! chcemy zaproponować Państwu udział w debatach ekspertów, których tematem będą m.in. inwestycje kolejowe i lotniskowe realizowane w ramach programu CPK. CPKLive! to również okazja, żeby przyjrzeć się naszej codziennej pracy – mówi Mikołaj Wild, prezes spółki CPK.

Ta edycja CPKLive! będzie podzielona na kilka części.  Pierwsza z nich to „CPK Talks”, czyli debata w studiu – spotkanie na żywo z kobietami-ekspertami z branży kolejowej i lotniskowej.

W bloku „CPK Talks” o tematyce lotniskowej udział wezmą: Małgorzata Darowska, pełnomocnik ministra infrastruktury ds. dronów; Karolina Piątek Suwała z Państwowych Portów Lotniczych –  dyr. Biura Technicznego Lotniska Chopina; Magdalena Kukuła z Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej – dyr. Biura Strategii i Współpracy Międzynarodowej. Eksperci porozmawiają m.in. o potencjale innowacyjnym CPK, wdrażaniu i inspirowaniu nowych technologii, budowie wokół CPK obszaru tzw. Aerotropolis oraz wpływie inwestycji na region i gospodarkę.

W tej samej części „CPK Talks”, ale w drugim bloku o tematyce kolejowej, uczestniczyć będą: Alicja Kozłowska, dyr. Departamentu Regulacji Rynku Urzędu Transportu Kolejowego, i Marita Szustak, prezes Izby Gospodarczej Transportu Lądowego. Uczestnicy tej części poruszą m.in. takie tematy jak trendy na rynku kolejowym, statystyki pasażerskie, wpływ pandemii COVID-19 na branżę kolejową, a także porozmawiają o tym, w jaki sposób powstanie kolejowych „szprych” CPK wpłynie na kondycję kolei w Polsce.

Druga część, czyli „CPK Works”, to warsztaty w formule webinaru, które poprowadzą eksperci zatrudnieni w CPK. To właśnie tutaj jest przewidziana możliwość zadawania pytań na żywo.  Pierwszy wykład „Prognozowanie w procesie master planu lotniska” poprowadzi Małgorzata Popławska, zastępca dyrektora Biura Strategii i Planowania Lotniska CPK. Drugi wykład pod tytułem „Rola środowiska w procesie inwestycyjnym”Ewelina Tyszko-Szymańska, specjalista ds. ocen oddziaływania na środowisko CPK. Za trzeci webinar: „GIS, BIM, Asset Management – zanim pojedzie pierwszy pociąg” będzie odpowiadać Aleksandra Falana, specjalista ds. BIM.

Trzecia część eventu to „CPK od kuchni”, czyli spotkanie z Marcinem Horałą, pełnomocnikiem rządu ds. CPK. Tak jak podczas pierwszej edycji imprezy zarejestrowani uczestnicy będą mogli telefonicznie zadawać pytania wiceministrowi infrastruktury.

CPKLive! Women będzie dostępny dla zarejestrowanych uczestników i odbędzie się w formie online. Żeby wziąć udział w wydarzeniu zapraszamy do rejestracji pod adresem: cpklive.pl