Infrastruktura Kolej jest dla ludzi

Jest bezpieczniej. Akcje PKP PLK na przejazdach kolejowych przynoszą skutki

Jest bezpieczniej. Akcje PKP PLK na przejazdach kolejowych przynoszą skutki

Liczba poszkodowanych na przejazdach kolejowo-drogowych w lipcu i sierpniu tego roku zmniejszyła się tak jak liczba ofiar – w porównaniu do roku 2016 liczba ofiar spadła o 50%.

Do końca sierpnia 2016 r. doszło do 127 wypadków i kolizji łagodniejszych w skutkach niż w zeszłym roku. Główne błędy jakie popełniali kierowcy to m.in.: objeżdżanie zamkniętych rogatek, mijanie znaku STOP, ignorowanie czerwonego światła.

 

Wczoraj, 9 września ok godz. 7.00 kierowca nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej oraz zamkniętego przejazdu w Wólce w województwie wielkopolskim, powodując zderzenie z pociągiem. W wyniku wypadku zginęła jedna osoba, dwie zostały ranne. Utrudnienie przejazdu 15 pociągów trwało aż do godziny 11:00.

W 2015 roku w Brukseli PKP PLK zostały wyróżnione za zwiększenie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych. Akcja ,,Bezpieczny piątek”, którą prowadziły PKP PLK z SOKistami zmniejszyła liczbę zdarzeń na przejazdach oraz w ich okolicach.

,,Październik miesiącem edukacji” to kolejna inicjatywa PKP PLK, która w ramach edukacji na temat bezpieczeństwa w komunikacji kolejowo-drogowej będzie wdrażana niebawem w szkołach.