Infrastruktura Prawo i przetargi Przewozy pasażerskie Transport miejski

Jedna oferta w przetargu na budowę 3 kolejnych stacji metra w Warszawie. W konsorcjum m.in. Astaldi

Jedna oferta w przetargu na budowę 3 kolejnych stacji metra w Warszawie. W konsorcjum m.in. Astaldi Fot. Metro Warszawskie

Dziś, 18 kwietnia nastąpiło otwarcie ofert w przetargu na budowę kolejnych 3 stacji II linii metra w Warszawie. Prace wykona m.in. Astaldi w konsorcjum z Gülermak. 

 Za kwotę  1.464.228.900 zł brutto wykonane zostaną prace przy budowie kolejnych trzech stacji II linii metra w Warszawie. Będą to prawie 4 km odcinka w kierunku północno-wschodnim. Dziś już wiemy, że zajmie się tym konsorcjum: Astaldi, Gülermak i Gülermak Ağir Sanayi İnşaat ve Taahhüt A.Ş. Dziś wpłynęła jedna oferta w przetargu ogłoszonym przez Metro Warszawskie.

Budżet na zadanie przeznaczony został przez inwestora – Miasto Stołeczne Warszawa. Zaproponowana cena przez wykonawcę (wraz z podatkiem VAT) to 1.397.895.000 zł.

Prace, jakie ma wykonać konsorcjum to budowa trzech stacji: C19 Zacisze (ul. Figara/Rolanda), C20 Kondratowicza (ul. Kondratowicza – rejon Urzędu Dzielnicy Targówek ), C21 Bródno (ul. Kondratowicza i Rembielińska). Dodatkowo zostaną wybudowane tory odstawcze za stacją C21, trzy wentylatornie szlakowe V19, V20, V21, komora demontażowa przy stacji C18 oraz trzy odcinki szlakowe D19, D20, D21. Będą to jednotorowe tunele.

O wyborze zadecydowała cena (60%). W 32% ważne było przedłużenie okresu rękojmi za wady robót budowlanych. Skrócenie terminu wykonania Przedmiotu Zamówienia to pozostałe 8%.