Wiadomości

Jaksice (woj. małopolskie): Śmierć na torach

Jaksice (woj. małopolskie): Śmierć na torach Fot. PKP PLK

W Małopolsce, w okolicy miejscowości Jaksice doszło do śmiertelnego potrącenia osoby na torach kolejowych. Sprawa jest w toku wyjaśnień.

Wczoraj wieczorem doszło do tragicznego wypadku na torach w pobliżu miejscowości Jaksice w woj. małopolskim. Pociąg relacji Gdynia-Rzeszów potrącił osobę przechodzącą przez tory. Należy zaznaczyć, że ofiara przechodziła przez nie w niedozwolonym miejscu.

Miejsce zdarzenia to okolice miejscowości Jaksice między Miechowem a Słomnikami. Sprawę badają i wyjaśniają odpowiednie służby.

Zdarzenie spowodowało reorganizację ruchu pociągów na trasach Gdynia-Rzeszów, Kołobrzeg-Przemyśl, Kraków-Łódź. Jak podają media utrudnienia na torach trwały wczoraj do ok. północy.

PKP PLK S.A. przedstawiła niedawno statystykę: W województwie małopolskim w tym roku na przejazdach kolejowo-drogowych doszło do 14 zdarzeń, w których 2 osoby zostały ranne, a 1 zginęła.

O działaniach zarządcy infrastruktury na rzecz bezpieczeństwa na przejazdach i nie tylko mówi się m.in. na szkoleniach dla instruktorów jazdy. Takie spotkania odbyły się również w Małopolsce. O tym pisaliśmy tutaj: http://www.nakolei.pl/pkp-plk-spotkanie-instruktorami-nauki-jazdy-krakowie/