Kolej na świecie

Jak transport publiczny w Londynie poradzi sobie z 10 mln populacją w 2030 roku?

Jak transport publiczny w Londynie poradzi sobie z 10 mln populacją w 2030 roku?

Ilość mieszkańców Londynu wzrośnie z 8,4 mln obecnie do 10 mln w 2030 r. W przeliczeniu na pociągi to jeden dodatkowy pociąg metra pełny pasażerów co trzy dni. Oznacza to zwiększenie zapotrzebowania na kolejowe usługi w mieście, takie jak: metro, kolej miejska i tramwaje. Warto zastanowić się jak jednostka organizacyjna samorządu terytorialnego Transport for London (TfL) odpowiedzialna za transport w stolicy Wielkiej Brytanii poradzi sobie ze wzrastającym popytem na jej usługi.

Dwa lata temu minęła 150 rocznica otwarcia metra w Londynie. Okazuje się, że niektóre linie i ich wyposażenie są bardzo stare i wymagają odnowienia lub wymiany. Celem TfL jest osiągnięcie równomiernego stanu odnowienia w miejscach gdzie modernizowanie jest ciągłym procesem. Oznacza to minimalizowanie utrudnień i zapewnienie najlepszych usług dla Londynu i całego kraju.

Transport for London zobowiązało się do:
1. Obsługiwania pasażerów przez 24 godziny w weekendy
2. Dalszego podnoszenia niezawodności i przepustowości
3. Pilnowania wszystkich stacji metra przez wykwalifikowaną obsługę
4. Sprawienia, że wszystkie przejazdy będą łatwiejsze dzięki nowoczesnej technologii
5. Zapewnienia usprawnień dzięki najlepszym dostępnym wartościom dla pieniędzy

TfL zdobyło doświadczenie podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 r. kiedy więcej osób korzystało z metra niż kiedykolwiek wcześniej. Tfl zdecydowało, że obsługa ma być bardziej widoczna i dostępna aby podróże stały się łatwiejsze. Ciągłe ulepszenia są wykonywane aby zwiększyć dostępność, niezawodność i częstotliwość usług. Pociągi mają być wyposażone w klimatyzację a WiFi ma być na każdej stacji.

 

Źródło: Smart Rail