Strona główna » Wiadomości » Jak nauczyć dzieci bezpieczeństwa na kolei? Ciekawa gra edukacyjna na smartfony na pewno w tym pomoże

Jak nauczyć dzieci bezpieczeństwa na kolei? Ciekawa gra edukacyjna na smartfony na pewno w tym pomoże

Piotr Czartoryski-Sziler
Fot. UTK

Nauka i rozrywka – takie połączenie zastosowano przy projekcie gry „Kolejowe ABC” stworzonej w ramach „Kampanii Kolejowe ABC” realizowanej przez Urząd Transportu Kolejowego. Dzięki aplikacji na urządzenia mobilne dzieci mogą w przyjemny sposób poznawać zasady bezpieczeństwa na kolei- informuje UTK.

Gra edukacyjna w interaktywny sposób bawi i uczy, rozwijając kreatywnie dzieci oraz młodzież. Jednocześnie za jej pomocą w instynktowny sposób młodzi ludzie  przyswajają zasady bezpieczeństwa i prawidłowe zachowania na terenach kolejowych.

Podczas rozgrywki gracz wybiera się w podróż pociągiem na drugi koniec Polski i zdobywa różne przedmioty związane z tematem podróży koleją. Wszystkie zdobyte rzeczy zasilają konto z punktami, co ma wpływ na pozycję w rankingu. W kolejnych etapach uczestnicy otrzymują specjalne zadania – podejmują decyzje istotne dla bezpieczeństwa podróży- czytamy w komunikacie.

Powinni tak kierować bohaterem, aby za każdym razem cała podróż była bezpieczna i zgodna z zasadami zachowania na drodze i terenach kolejowych. Gracz ma okazję poznać zasady bezpieczeństwa w różnych miejscach: na wsi, w mieście, na dworcu i w pociągu. Grę można ukończyć na kilku poziomach trudności- dodaje UTK.

W ramach gry „Kolejowe ABC” przeprowadzane będą konkursy z nagrodami dla uczniów klas IV-VI ze szkół podstawowych w całej Polsce. Aplikacja wspomaga edukowanie dzieci i młodzieży z całej Polski w zakresie bezpieczeństwa na terenach kolejowych.  Można ją pobrać z App Store (dla systemu iOS) oraz z Google Play (dla systemu Android).

Gra powstała w ramach projektu „Kampania Kolejowe ABC” realizowanego przez Urząd Transportu Kolejowego. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Podobne artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x