NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Istotna magistrala kolejowa ominie nasz kraj? Rosjanie zyskali poparcie Niemiec i Włoch

Istotna magistrala kolejowa ominie nasz kraj? Rosjanie zyskali poparcie Niemiec i Włoch

Redakcja

Włosi i Niemcy mogą dołączyć do projektu magistrali kolejowej, która od południa ominie nasz kraj – pisze „Puls Biznesu„. Plany budowy rosyjskiego szerokiego toru przez Słowację do Wiednia, omijającego Polskę, stają się coraz bardziej realne.

W IV kwartale gotowe będzie studium wykonalności. Inwestycja, szacowana na 4,5 mld euro może rozpocząć się w przyszłym roku, a pierwsze pociągi mają pojechać w 2025 roku.

Według „Pulsu Biznesu„, groźna dla Polski inwestycja zyskuje zwolenników w Europie. Włochy myślą o budowie odgałęzienia szerokiego toru z Wiednia, które prowadziłoby do regionu Morza Adriatyckiego. Zainteresowani projektem są też Niemcy, co budzi obawy o to, że część towarów przewożonych do tego kraju ominie Polskę. Rosjanie powołali tez spółkę z Chińczykami, której zadaniem jest transport towarów między Państwem Środka i Europą.

 

źródło: IAR
Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności