NaKolei.pl Wiadomości Inowrocław: Zlewali paliwo z wagonów cystern. Po złapaniu usłyszeli zarzuty

Inowrocław: Zlewali paliwo z wagonów cystern. Po złapaniu usłyszeli zarzuty

Redakcja
Fot. KPP w Inowrocławiu

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei oraz Policji zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do cysterny i ukradli paliwo ze składu pociągu. Mundurowi wyczuli od nich zapach oleju napędowego i od razu powiązali to z przestępstwem. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty. Grozi im 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło dwa dni temu (25.lipca 2022 roku) w godzinach popołudniowych. w miejscowości Borkowo postój na szlaku miał pociąg z wagonami cysternami.

Maszynista składu zorientował się, że w jednym z wagonów nagle spadło ciśnienie, co go zaniepokoiło. Po sprawdzeniu zauważył zerwane plomby przy cysternach i dwóch mężczyzn, którzy oddalali się w stronę pola z kukurydzą. Powiadomił dyżurnego ruchu, a ten policję i straż ochrony kolei. Służby natychmiast rozpoczęły działania – opisuje policja.

Policjanci wydziału patrolowo-interwencyjnego z Inowrocławia oraz funkcjonariusze SOK, który zjawili się na miejscu ujawnili pozrywane plomby zabezpieczające na trzech wagonach oraz ślady rozlanego oleju napędowego. Podczas patrolowania terenu pobliskiej wsi, w miejscowości Jaksice, mundurowi znaleźli trzy 20-litrowe, plastikowe pojemniki, z których jeden był wypełniony paliwem. Następnie napotkali dwóch mężczyzn ze śladami oleju napędowego na odzieży o silnym zapachu paliwa, czego nie potrafili wytłumaczyć. Rysopis dwóch z nich odpowiadał temu, który przekazał maszynista.

Mężczyźni w wieku 42 i 37 lat zostali zatrzymani do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Podczas zbierania dowodów policjanci ustalili, że zatrzymani to dwaj koledzy, którzy tego dnia przemieszczali się w pobliżu przejazdu kolejowego z kanistrami paliwa. Po tym, jak w tym miejscu zatrzymał się skład pociągu, postanowili włamać się do cysterny i ukraść paliwo. Zerwali plomby zabezpieczające i zdążyli zlać blisko 20 litrów oleju napędowego. Podobnie postąpili z kilkoma innymi cysternami, z których już nie zdołali zabrać paliwa. Kanistry z kradzionym olejem ukryli na pobliskim polu kukurydzy. Zostały one ujawnione podczas działań służb na miejscu zdarzenia – relacjonuje asp. szt. Izabella Drobniecka, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu.

Wczoraj (26.07.22) obaj usłyszeli zarzuty usiłowania i kradzieży z włamaniem. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności