Przewozy pasażerskie Tabor
Partnerzy działu

InnoTrans 2018: Impuls 2 Newagu. W grudniu wyjedzie na łódzkie tory

InnoTrans 2018: Impuls 2 Newagu. W grudniu wyjedzie na łódzkie tory fot. ŁKA

Newag wybał InnoTrans jako miejsce światowej premiery pojazdu Impuls 2. Pociąg w barwach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej można oglądać obecnie na zewnętrznej wystawie w Berlinie.

Pojazd Impuls 2 niedawno zaprezentowano na dworcu Łódź Fabryczna. Obecnie można zobaczyć jak wygląda w środku i na zewnątrz podczas targów InnoTrans 2018. Pojazd prezentuje Newag, producent, od którego ŁKA zamówiła 14 trójczłonowych pociągów Impuls 2 za 267 mln zł.

To pierwszy z czternastu pojazdów zakupionych przez przewoźnika w nowosądeckiej fabryce Newag S.A. Cztery pociągi trafią do Łodzi do końca października, a od grudnia będą z nich korzystać mieszkańcy Łodzi i województwa. Kolejnych 10 pociągów ma być dostarczonych do połowy przyszłego roku.

Pociągi Impuls 2 to pojazdy nowoczesne i komfortowe, posiadają klimatyzację, biletomat, bezpłatne wifi, miejsca na rowery. Nowością jest strefa dziecięca ze stołem z nadrukiem gry planszowej i kostką do gry, stoliki podokienne w układzie foteli vis a vis, defibrylatory, gniazdka elektryczne z ładowarkami usb i numeracja miejsc. Impuls2 jest dłuższy od składów jeżdżących obecnie w barwach ŁKA – ma 160 miejsc, w tym sześć uchylnych i dostosowany jest do prędkości 160 km/godz.

Impulsy będą wykorzystywane na obecnych trasach ŁKA, a także na nowych, m.in. ze Skierniewic do Łowicza i Kutna, do Tomaszowa Mazowieckiego, Piotrkowa Trybunalskiego i Radomska. Połączenia będą uruchamiane etapami w rocznym rozkładzie jazdy 2018/2019.