NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Indie zamknęły linie kolejowe po raz pierwszy od 167 lat. Teraz pociągi zmieniają się w szpitale

Indie zamknęły linie kolejowe po raz pierwszy od 167 lat. Teraz pociągi zmieniają się w szpitale

Adrian Izydorek
Fot. Indian Railways

Indie przekształcą 20 tys. starych wagonów w oddziały szpitalne, dla osób zarażonych koronawirusem.

Po decyzji premiera Indii z 25 marca, Indyjski narodowy przewoźnik kolejowy, Indian Railways zawiesił wszystkie pociągi pasażerskie w całym kraju do co najmniej 14 kwietnia. Teraz zapadła decyzja o przekształceniu 20 000 starych wagonów w szpitale dla osób zarażonych koronawirusem.

Zazwyczaj Inidian Railways codziennie wypuszcza do ruchu ponad 20 tys. pociągów pasażerskich. Indyjski przewoźnik jest czwartym co do wielkości operatorem kolejowym na świecie i największym pracodawcą w Indiach. To pierwszy raz od 167 lat kiedy linie kolejowe w Indiach zostały zamknięte.

Każdy skład przekształcony w szpital będzie mógł pomieścić do 16 pacjentów, obok stanowiska pielęgniarek, kabiny lekarskiej oraz miejsca na zapasy medyczne i sprzęt. Pociągi, gdy będą gotowe, zostaną wysłane do dowolnego miejsca w Indiach.

 

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności