Ekonomia i rynek Kadry i ludzie Konferencje i spotkania Polityka Przewozy pasażerskie Przewozy towarowe

III edycja Kongresu Rozwoju Transportu już 14 października w Łodzi. Tematem przewodnim rządowy program Luxtorpeda 2.0.

III edycja Kongresu Rozwoju Transportu już 14 października w Łodzi. Tematem przewodnim rządowy program Luxtorpeda 2.0.

14 października w Łodzi odbędzie się już III edycja Kongresu Rozwoju Transportu. Uczestnicy tego jednego z największych niezależnych wydarzeń związanych z branżą transportową dyskutować będą nad założeniami rządowego Planu na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju dedykowanymi dla sektora kolejowego. Tegoroczny kongres odbywa się pod hasłem przewodnim „Luxtorpeda 2.0 – główna oś reindustrializacji Polski?”. Gościem honorowym wydarzenia będzie wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego profesor Piotr Gliński.

W programie wydarzenia między innymi wystąpienia gości honorowych oraz panele dyskusyjne z udziałem przedstawicieli władzy centralnej, ekspertów branżowych oraz reprezentantów największych firm branży kolejowej. W trakcie trwania dwóch paneli dyskusyjnych poruszone zostaną zagadnienia, które znalazły się w założeniach Planu na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Eksperci i branża postarają się niejako odpowiedzieć na pytanie, czy to właśnie program dedykowany dla przemysłu kolejowego jest w stanie stanowić główną oś reindustrializacji kraju

– mówi Rafał Polaczek, współorganizator wydarzenia. I jak dodaje szerokie spektrum tematyczne kongresu stanowi jego istotny atut.

Swój udział w wydarzeniu potwierdzili najwięksi gracze rynkowi, zarówno Ci z sektora publicznego, jak również z sektora prywatnego

– dodaje Polaczek.

Organizatorzy chcą wspólnie z panelistami uszczegółowić plany i pomysły rządowe na rozwój krajowych inteligentnych specjalizacji, przybliżyć zakładane cele i efekty programu.

Podczas prezentacji założeń planu premiera Morawieckiego padło hasło „Dolina Kolejowa”. Branża to hasło podchwyciła, a my wraz z nią chcemy zastanowić się nad tym, jak wizja takiej doliny powinna wyglądać. Jednym z celów kongresu jest próba odpowiedzi na pytanie, jak przemysł kolejowy ma tworzyć przewagę konkurencyjną. Jesteśmy pełni optymizmu co do efektów samego kongresu i liczymy, że w najbliższych miesiącach przyjdzie ożywienie w sektorze kolejowym, tak bardzo dla niego potrzebne

– kończy Polaczek.

Kongres Rozwoju Transportu to jedno z największych niezależnych wydarzeń związanych z sektorem transportowym. Gromadzi przedstawicieli władzy centralnej, największe firmy branżowe oraz liczne grono ekspertów i obserwatorów rynku. Tegoroczna, trzecia już edycja kongresu odbędzie się 14 października br. w hotelu Holiday Inn w Łodzi. Więcej szczegółów na dedykowanej stronie wydarzenia www.kolejnazmiany.pl.