Tabor Transport miejski
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-pesa

GAiT: Świąteczna N-ka wjedzie na gdańskie tory już jutro!

GAiT: Świąteczna N-ka wjedzie na gdańskie tory już jutro! fot. D. Werner/ GAiT

Zabytkowa N-ka, wyjątkowy świąteczny tramwaj już jutro będzie cieszyć oko niejednego gdańszczanina. Pojazd wjedzie na tory w dniach 19-23 grudnia i 27-29 grudnia.

Spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje zaprasza do uczestniczenia w niezwykłych, świątecznych przejazdach po mieście. A umożliwi to N-ka, rozświetlony tramwaj, który oczaruje swoim zabytkowym, a zarazem odświętnym wyglądem.

Czerwona N-ka będzie zauważalna już z daleka – ozdobiona zostanie lampkami choinkowymi. Będzie to ponad 150 metrów świecących kabli. Takie pojazdy można podziwiać również za granicą, m.in. w Budapeszcie, Amsterdamie, Zurichu czy Istambule. Nie jest to pierwszy taki przejazd N-ki po Gdańsku. Od kilku lat GAiT organizuje przejazd świątecznymi zabytkowymi składami.

Przejazdy odbędą się w dniach 19-23 grudnia oraz 27-29 grudnia (w tych dniach N-ka będzie kursować codziennie po zmroku). Podróż odświętnym tramwajem jest bezpłatny. Podczas jazdy można wesprzeć Fundację Hospicyjną, której wolontariusze będą zbierać datki na potrzebujących.

Spółka GAiT organizuje również konkurs fotograficzny ,,Christmas Tram”. Fotografie, na których znajdzie się świąteczny tramwaj należy opublikować na portalach społecznościowych oznaczając je podpisami #christmastram oraz #gaitgdansk.

Na stronie GAiT znajduje się zarówno rozkład jazdy świątecznego tramwaju jak i regulamin konkursu fotograficznego. Pierwszy przejazd N-ką już jutro, nie przegap tego!