NaKolei.pl WiadomościPrzewozy pasażerskie Funkcjonariusze SOK złapali sprawcę kradzieży kabla sygnałowego. Złodziej mógł doprowadzić do katastrofy

Funkcjonariusze SOK złapali sprawcę kradzieży kabla sygnałowego. Złodziej mógł doprowadzić do katastrofy

Adrian Izydorek
Fot. Straż Ochrony Kolei

22.07.2020 r. w nocy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku SOK  w Rybniku ujęli sprawcę kradzieży kabla sygnałowego, który pełni istotną rolę w zapewnieniu bezpiecznego ruchu pociągów.

Wczorajszej nocy dyżurny zmiany Posterunku Straży Ochrony Kolei w Rybniku otrzymał powiadomienie z fotopułapki o osobach postronnych przebywających na linii kolejowej szlaku Rybnik-Leszczyny. Na miejsce niezwłocznie skierował patrol SOK.

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei po przybyciu we wskazane miejsce, zauważyli dwóch mężczyzn, którzy odkopywali z ziemi kabel sygnałowy, jeden z istotnych dla zapewnienia bezpiecznego ruchu pociągów element infrastruktury i cieli go na kawałki. Mężczyźni na widok funkcjonariuszy podjęli próbę ucieczki. Po krótkim pościgu jeden z mężczyzn został ujęty, drugi zbiegł z miejsca zdarzenia.

W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze SOK zabezpieczyli samochód osobowy, piłkę do cięcia metalu oraz łom metalowy koloru czerwonego.

Funkcjonariusze SOK przekazali ujętego 33-letniego mieszkańca Bytomia wraz z zabezpieczonymi dowodami do dyspozycji Komendy Miejskiej Policji w Rybniku gdzie trwają dalsze czynności w sprawie.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności