Działania Kolej jest dla ludzi Przewozy pasażerskie

Fundacja Dr Clown będzie zarażać optymizmem w pociągach PKP Intercity

Fundacja Dr Clown będzie zarażać optymizmem w pociągach PKP Intercity fot. Marta Szewerda, Fundacja „Dr Clown”

„Pociąg do uśmiechu” – to kolejna akcja, jaką organizują PKP Intercity i Fundacja Dr Clown. 21 marca wolontariusze fundacji będą dbać o dobry humor pasażerów w 19 pociągach przewoźnika.

Fundacja Dr Clown gotowa do niesienia radości. To już drug edycja akcji ,,Pociąg do uśmiechu”. O prozdrowotnych właściwościach uśmiechu będą przekonywali podróżnych wolontariusze Fundacji Dr Clown. 21 marca pojawią się oni na pokładach 19 pociągów PKP Intercity. Partnerami akcji są PKP Intercity, PKP SA i PKP Polskie Linie Kolejowe.

Fundacja Dr Clown od 1999 r. realizuje program „Terapia śmiechem i zabawą” w polskich szpitalach, placówkach specjalnych i opiekuńczych. Pomagają zmagać się z chorobami właśnie za sprawą dobrego nastawienia i pozytywnego myślenia i patrzenia na świat w jasnych barwach. Jutro, w dzień przywitania oczekiwanej przez wszystkich wiosny obdarują uśmiechem pasażerów pociągów PKP Intercity. Mowa o niektórych pociągach przejeżdżających jutro przez województwa: pomorskie, śląskie, zachodniopomorskie, łódzkie czy mazowieckie.

Informacje o poszczególnych pociągach, które objęte zostaną akcją, a także szczegóły wydarzenia znajdują się na stronie PKP Intercity oraz na stronie Fundacji: www.drclown.pl, https://www.intercity.pl/pl/wiosenny-pociag-do-usmiechu.html.