NaKolei.pl WiadomościPrzewozy towarowe Freightliner Polska wydał książeczkę dla dzieci „Poznajcie Klasika”

Freightliner Polska wydał książeczkę dla dzieci „Poznajcie Klasika”

Redakcja

Z okazji tegorocznego Dnia Dziecka przewoźnik kolejowy Freightliner PL wydał książeczkę dla dzieci pt. „Poznajcie Klasika”. Książeczka w atrakcyjny sposób przedstawia zasady bezpieczeństwa związane z koleją i obszarem kolejowym oraz przybliża zawody związane z branżą kolejową.

Klasik to lokomotywa typu Class 66, jedna z najsilniejszych lokomotyw, które można zobaczyć w Polsce. Na kolejnych stronach książeczki poznajemy specyfikę jej pracy oraz osoby, dzięki którym porusza się po szlakach kolejowych. Razem z Klasikiem uczymy się też zasad bezpieczeństwa. Autorką tekstu jest Justyna Wyka, a ilustracje wykonała Ludmiła Bagińska. Skład i opracowanie techniczne zostały wykonane przez OK Super.

Oficjalna premiera książeczki obejmuje:

W mediach społecznościowych Freightliner PL można odnaleźć kolorowankę będącą jedną z ilustracji przedstawionych w książeczce. W przygotowaniu są już kolejne niespodzianki związane z Klasikiem.

Inspiracją do napisania książeczki były m.in. pytania dzieci pracowników FPL. Książeczka pomaga zapoznać dzieci z zasadami bezpieczeństwa związanymi z koleją i obszarem kolejowym, jak również przybliżyć zawody związane z branżą kolejową. Zależało nam na opowiedzeniu dzieciom czym zajmują się osoby na poszczególnych stanowiskach kolejowych i jaką mają rolę w działalności firmy. Dodatkowo pragniemy w taki sposób promować zawody kolejowe wśród najmłodszych i przyczynić się do wychowania nowych pokoleń kolejarzy. Mamy nadzieję, że lektura i piękne ilustracje spodobają się również dorosłym, a czytanie książeczki razem z dziećmi będzie cennym, wspólnie spędzonym czasem i przyczyni się do ważnych rozmów – powiedziała Justyna Wyka, autorka książki, HR Manager we Freightliner PL.

Bezpieczeństwo jest dla nas kluczową kwestią. W tym kontekście propagowanie i wspieranie inicjatyw edukacyjnych w obszarze bezpieczeństwa jest elementem naszej misji jako odpowiedzialnego społecznie przedsiębiorstwa. Bezpieczeństwo mamy w DNA – tym razem skupiliśmy się w naszych działaniach na promowaniu bezpiecznych zachowań wśród najmłodszych. Wydanie książeczki jest kontynuacją dotychczas prowadzonych przez nas działań dla zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom – od wielu lat prowadzimy akcję – powiedział Krzysztof Wróbel, Członek Zarządu Freightliner PL.

„Bezpieczny przedszkolak”, w ramach której przekazujemy przedszkolom odblaskowe kamizelki zapewniające maluchom widoczność na drodze podczas spacerów i wycieczek.”

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności