Przewozy pasażerskie Tabor
Partnerzy działu

FPS zaprezentuje zmodernizowany wagon na targach InnoTrans w Berlinie

FPS zaprezentuje zmodernizowany wagon na targach InnoTrans w Berlinie fot. FPS H. Cegielski

Na tegorocznych targach InnoTrans w Berlinie będzie można zobaczyć m.in. zmodernizowany przez Fabrykę Pojazdów Szynowych H. Cegielski wagon 2 klasy dla PKP Intercity.

InnoTrans w Berlinie: W tym roku FPS H. Cegielski zaprezentuje przedziałowy wagon 2 klasy po gruntownej modernizacji. Spółka łącznie zmodernizuje 60 takich wagonów na podstawie umowy z PKP Intercity z 2017 roku. Jeszcze w tym roku na tory wyjadą pierwsze z nich. Jak czytamy w komunikacie obecnie trwają badania i testy zmierzające do uzyskania homologacji pojazdów w krajowym ruchu pasażerskim.

Jedną z najważniejszych cech zmodernizowanego wagonu jest wyposażenie go w zupełnie nowe wózki typu 25AN4 produkcji FPS zapewniające właściwą spokojność biegu, co przekłada się na lepszy komfort pasażerów. Inne realizowane przez PKP Intercity S.A. projekty zasadniczo opierały się na modernizacji starych wózków zabudowanych pod wagonami. Nowa malatura jest zgodna z aktualnymi barwami przewoźnika, nowością jest wprowadzenie czarnego pasa w linii okien znanego dotychczas jedynie z nowych wagonów. Wnętrze pojazdu zyskało nowoczesny wygląd, przedziały wyposażono w wygodne i ergonomiczne fotele, gniazdka elektryczne oraz panele pozwalające sterować temperaturą oraz oświetleniem.

Co jeszcze zobaczymy w zmodernizowanych wagonach?
  • Przedziały WC przebudowane z wykorzystaniem zamkniętego układu toalet;
  • WiFi w całej przestrzeni pojazdu;
  • Stabilny sygnał sieci komórkowych dzięki wzmacniaczom GSM;
  • Przejrzysty system informacji pasażerskiej;
  • Nowy układ klimatyzacji;
  • Nowoczesny system diagnostyki pokładowej.

Szczegóły na stronie producenta.