NaKolei.pl WiadomościTabor FLIRT Akku Stadlera zaprezentowany na targach Innotrans 2022

FLIRT Akku Stadlera zaprezentowany na targach Innotrans 2022

MM
fot. Stadler

Stadler wraz z NAH.SH zaprezentowali na targach InnoTrans 2022 pierwszy seryjnie produkowany pojazd akumulatorowy FLIRT Akku. Stadler wygrał przetarg w 2019 roku na wyprodukowanie 55 Flirtów Akku oraz ich 30letnie utrzymanie. Pierwsze pociągi wyruszą w trasę już w przyszłym roku.

Dwuwagonowe zespoły trakcyjne wejdą do użytku od 2023 r. na północnych i wschodnich sieciach w Szlezwiku-Holsztynie, które nie są zelektryfikowane lub są zelektryfikowane tylko częściowo. Na targach InnoTrans 2018 Stadler zaoferował przejazdy poza terenem targów swoim pierwszym prototypem z napędem akumulatorowym. .

Firma Nahverkehrsverbund Schleswig-Holstein GmbH (NAH.SH) ogłosiła przetarg na budowę pojazdów szynowych z alternatywnymi technologiami napędu w ramach pierwszego otwartego przetargu technologicznego, jaki kiedykolwiek zorganizowano w Niemczech, i udzieliła Stadlerowi w 2019 roku zamówienia na 55 akumulatorowo-elektrycznych pojazdów FLIRT Akku,  a także ich utrzymanie przez okres 30 lat.

46-metrowy model FLIRT Akku dla Szlezwika-Holsztynu posiada 124 miejsca siedzące oraz dwie przestronne i w pełni dostępne wielofunkcyjne strefy dla wózków inwalidzkich, wózków dziecięcych i rowerów. Całkowicie klimatyzowane i bezstopniowe pojazdy regionalne mają jasne, przestronne przedziały pasażerskie i są wyposażone w toaletę dla wózków inwalidzkich.

Podpisana w sierpniu umowa o wartości ok. 600 mln EUR (662 mln USD) obejmuje opcję na kolejne 50 pojazdów i 30-letnią konserwację.

Więcej o nowościach producenta przeczytasz w tym tekście.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności