NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Finlandia: Jechałeś pociągiem? Otrzymasz zniżkę na miejski rower. Fińskie VR z ofertą dla swoich pasażerów

Finlandia: Jechałeś pociągiem? Otrzymasz zniżkę na miejski rower. Fińskie VR z ofertą dla swoich pasażerów

Redakcja
Fot. Finland Trains

Fiński przewoźnik kolejowy przygotował specjalną ofertę dla swoich pasażerów. Podróżujący pociągiem otrzymają zniżkę na wynajęcie roweru miejskiego na terenie Helsinek i Espoo.

Fiński przewoźnik VR w trakcie wakacji będzie oferować specjalną ofertę dla swoich pasażerów. Osoby podróżujące z/do Espoo lub Helsinek otrzymają kod promocyjny na wynajem roweru miejskiego. 20-procentowa zniżka będzie dotyczyć rowerów HSL, które obsługuje 460 stacji w dwóch miastach (łącznie firma oferuje 4600 rowerów).

Dla pasażera kolei, dobowe wynajęcie roweru będzie kosztować 4 euro (standardowa cena to 5 euro). Oferta obowiązuje na terenie całych Helsinek oraz Espoo. Pasażer otrzymuje kod zniżkowy za pośrednictwem aplikacji VR, w momencie gdy kupuje bilet z odjazdem lub przyjazdem do jednej ze stacji w Espoo oraz Helsinkach.

Popularność łączenia podróży koleją i jazdy rowerem wzrosła w ostatnich latach do tego stopnia, że ​​nawet w środku najlepszego sezonu miejsca na rowery w pociągach potrafią się wyczerpać, dlatego bardzo cieszymy się, że możemy zaoferować naszym klientom zalety korzystania z rowerów miejskich. Bogata oferta rowerów miejskich pozwala w prawdziwie beztroski sposób łączyć podróże rowerowe i kolejowe. W Helsinkach i Espoo stację rowerów miejskich można wygodnie znaleźć tuż przy dworcach kolejowych, a pasażer nie musi myśleć o transporcie roweru w pociągu  – mówi dyrektor ds. usług cyfrowych i doświadczeń klientów VR Marika Schugk.

Tutaj trzeba zaznaczyć, że dobowy karnet za 4 euro pozwala na realizację dowolnej liczby 30-minutowych przejazdów w ciągu doby. Jeżeli rower przez 30 minut nie zostanie odstawiony na stację, każde kolejne pół godziny kosztuje 1 euro. Oferta obowiązuje do końca sierpnia.

Jednym z kluczowych celów przy planowaniu usługi roweru miejskiego było funkcjonowanie w ramach innych przejazdów komunikacją miejską. To wspaniale, że możemy sprawić, że rowery będą jeszcze lepiej dostępne dla osób podróżujących pociągiem – twierdzi Samuli Mäkinen , ekspert HSL ds. zrównoważonej mobilności .

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności