Infrastruktura Kolej na świecie

ETCS poziomu 2 od Siemensa dla Norwegii. Koniec inwestycji na linii w 2034 roku

ETCS poziomu 2 od Siemensa dla Norwegii. Koniec inwestycji na linii w 2034 roku fot. Siemens

Cała sieć kolejowa w Norwegii zostanie wyposażona w system ETCS poziomu 2. Montażu dokona Siemens. Prace zostaną ukończone w 2034 roku.

ETCS w Norwegii: Jak zapowiada Siemens inwestycja zostanie zrealizowana z wykorzystaniem technologii Trainguard, urządzeń Simis i systemów bezpieczeństwa Sinet. Siemens wykona te prace na zlecenie spółki Bane NOR SF. Jest to podmiot odpowiedzialny za utrzymanie, obsługę i rozwój norweskiej infrastruktury kolejowej. Cyfryzacja i automatyzacja sieci kolejowej w Norwegii w okresie 10 lat wyniesie ponad 2 mld euro.

Umowa obejmuje świadczenie przez Siemensa usług instalacyjnych przez kolejne 25 lat. Norweskia sieć kolejowa to 4200 km torów. Jak powiedział Michael Peter, prezes branży Mobility w Siemens AG: – Siemens zmodernizuje sieć kolejową w Norwegii i wprowadzi w pełni cyfrowy system oparty na komunikacji między adresami IP. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskamy oszczędności w sprzęcie, zmaksymalizujemy wydajność i zgromadzimy dane potrzebne do wprowadzenia programu prewencyjnych napraw sieci.

Wdrożenie systemu ma związek z wprowadzaniem na terenie Europy jednego spójnego systemu ERTMS. System pojawi się na pierwszym norweskim odcinku torów już w 2022 roku (na trasie Nordlandsbanen). Więcej na stronie Siemens Mobility.