NaKolei.pl WiadomościPrzewozy pasażerskie EN71-052 w historycznym malowaniu wyruszył na szlaki [WIDEO]

EN71-052 w historycznym malowaniu wyruszył na szlaki [WIDEO]

Adrian Izydorek

SKM Trójmiasto z okazji swojego 20-lecia pomalowało EN71 o numerach 052 w dawne, historyczne barwy, które delikatnie się różnią od tego znanego nam z lat 70.

W tym roku większość państwowych spółek kolejowych obchodzi swoje 20-lecie istnienia. Część z nich jubileusz świętowała w różny sposób, a wraz z nimi SKM w Trójmieście.

Postanowiliśmy przywrócić elektrycznemu zespołowi trakcyjnemu EN71-052 historyczne malowanie, aby uczcić 20-lecie spółki PKP SKM w Trójmieście. To przy okazji także odpowiedź na zapotrzebowanie zgłaszane przez producentów filmowych, zwłaszcza tych robiących filmy osadzone w realiach lat 70. i 80. ub. stulecia. Wielokrotnie byliśmy proszeni przez filmowców o podstawienie składu w historycznym malowaniu – mówił Tomasz Złotoś, Rzecznik Prasowy SKM PKP Trójmiasto dla Trojmiasto.pl

EN71 o numerach 052 wyjechał z fabryk Pafawagau z Wrocławia w 1971 roku. Podczas ostatniej naprawy P4 przewoźnik zdecydował się na nadanie historycznej malatury EZT, chociaż jak wskazują miłośnicy kolei – różni się ona w kwestii koloru drzwi.

Podczas naprawy zmieniliśmy malowanie na historyczne, także oznakowanie pojazdu nawiązuje do historycznego, ale uwzględnia obecne przepisy. Dodatkowo pojazd został m.in. wyposażony w  wyświetlacze Systemu Informacji Pasażerskiej (SIP), system otwierania drzwi zewnętrznych przez pasażerów oraz stojaki na rowery – wylicza Złotoś.

EN71-052 wyruszył w swoją pierwszą trasę dzisiaj rano (26 lipca) wyjeżdżając ze stacji Gdynia Cisowa. W planach przewoźnika przemalowanie kolejnej jednostki w historyczną malaturę, wraz z wymianą wnętrza.

Pociągi trójmiejskiej SKM z reguły składają się z dwóch elektrycznych zespołów trakcyjnych. W planach mamy przerobienie jeszcze jednej jednostki, która będzie miała nie tylko historyczną malaturę i oznakowanie, ale także wnętrze – zapowiada rzecznik Szybkiej Kolei Miejskiej.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności