Konferencje i spotkania Przewozy towarowe Transport miejski

ELVI – pierwszy elektryczny samochód dostawczy od Ursusa

ELVI – pierwszy elektryczny samochód dostawczy od Ursusa Prezydent RP Andrzej Duda oraz Karol Zarajczyk, prezes Spółki Ursus S.A. ; fot. Ursus S.A.

Podczas Kongresu 590 Ursus S.A. pochwalił się swoim ,,dzieckiem” – pierwszym elektrycznym samochodem dostawczym ELVI. Prototyp na stoisku Spółki oglądał prezydent Andrzej Duda.

Polskie dobra narodowe mogły zaprezentować się podczas II edycji Kongresu 590. Jednym z nich był niewątpliwie pojazd ELVI wyprodukowany przez Ursus S.A. Lubelska spółka mogła pochwalić się w Rzeszowie prototypem swojego w pełni polskiego, elektrycznego samochodu dostawczego.

Jak widać zainteresowanie pojazd wzbudził również u Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, który osobiście odwiedzając stoiska wystawców usiadł za kierownicą prototypu elektrycznego samochodu dostawczego.

Co można powiedzieć o pojeździe? Jest to trzyosobowy pojazd wyposażony w rewolucyjny system szybkiego doładowywania baterii w 15 min do 90 proc. Jego łądowność to 1100 kg, całkowita masa pojazdu – 3,5 tony. Może on osiągnąć prędkość 110 km/h. Jak podaje Ursus tył pojazdu może być zamieniony w chłodnię, plandekę, kontener lub otwartą skrzynię.

Ursus S.A. to największy polski producent ciągników i maszyn rolniczych oraz lider segmentu elektromobilności z marką o ponad 120-letniej tradycji mechanizacji polskiego rolnictwa. Spółka oferuje szeroką gamę pojazdów, maszyn i urządzeń wytwarzanych dla potrzeb rolnictwa w kraju i na świecie.

Nowatorski pojazd Spółki wpisuje się w rządowy plan elektromobilności. ELVI to najlepszy wybór dla firm przewoźniczych oraz dostawczych, szczególnie do transportu w dużych i średnich miastach.

 

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę www.elvi.pl.