NaKolei.pl WiadomościPrzewozy pasażerskie ED74, czyli tzw. ,,Edyty” idą do remontu

ED74, czyli tzw. ,,Edyty” idą do remontu

Redakcja

PKP Intercity będzie przywracać do ruchu pociągi elektryczne ED74. Z 14 składów, zwanych popularnie „Edytami”, jeżdżą tylko trzy.

Przewoźnik ma najpierw przeprowadzić dialog techniczny o stanie Ed74. Potem ogłosić przetarg na wykonanie napraw składów w poziomie P5 wraz z ich modernizacją. To oznacza wymianę zespołów napędowych, siedzeń, przebudowane zostaną toalety, ponadto pociągi będą dostosowane do przewozu niepełnosprawnych pasażerów i będą wyposażone w wi-fi.

ED74 miały być sprzedane

PKP Intercity planowało najpierw sprzedaż wyprodukowanych przez Pesę elektrycznych zespołów trakcyjnych, ale nie było ofert odpowiadających sprzedającemu. Teraz jednak nowa strategia taborowa zakłada korzystanie z tych pociągów. Tabor ten przypada się w PKP Intercity, bo spółka ma coraz więcej pasażerów i braki wagonów, które musi uzupełniać dzierżawą, np. od kolei czeskich.

„Edyty” mają się pojawić w komplecie w rozkładzie 2020/21. Będą prawdopodobnie obsługiwać trasy Wrocław – Lublin (przez Częstochowę, Tomaszów Mazowiecki, Radom i Dęblin), Kraków – Lublin (przez Kielce i Radom) oraz Wrocław – Kielce (przez Częstochowę).

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności