Wydarzenia

Dzisiaj rozpoczęły się targi InnoTrans w Berlinie

Dzisiaj rozpoczęły się targi InnoTrans w Berlinie

W tym roku największe międzynarodowe targi kolei pobiły rekord zwiedzających o 10 proc. względem tych sprzed dwóch lat. Organizatorzy 10. edycji spodziewają się ponad 100 tys. gości z całego świata. „Od początku w 1996 r. InnoTrans nie przestawały się rozwijać” – powiedział dr Christian Göke, prezes Messe Berlin, organizatora targów.

W targach bierze udział 2758 wystawców z 55 krajów, 61 proc. wystawców jest spoza Niemiec. Organizatorzy podkreślają znaczący wzrost wystawców z Chin o 37 proc. i Stanów Zjednoczonych o 36 proc. względem 2012 r. (Targi odbywają się co dwa lata).

Na targach przedstawionych zostanie 140 nowych pociągów.

Polskę reprezentują trzy firmy: Solaris, Pesa i Newag. Solaris pokaże swój nowy tramwaj z rodziny Tramino, wyprodukowany dla miasta Braunschweig. Pojazd podzielony jest na 4 sekcje i ma długość 35,7 m. W środku jest miejsce dla 211 pasażerów, z czego 87 ma miejsca siedzące. Tramwaj napędzany jest pięcioma asynchronicznymi silnikami o mocy 90 kW, na wyposażeniu ma również superkondensatory do przechowywania energii.

Pesa przedstawi cztery pojazdy: lokomotywę spalinową Gama 111 Db dla PKP Intercity, tramwaj JazzDuo dla Warszawy, tramwaj Fokstrot LRV dla Moskwy, przygotowany do torów o szerokości 1524 mm i spalinowy zespół trakcyjny LINK dla Deutsche Bahn.

Natomiast Newag przyjechał do Berlina z sześcioosiową lokomotywą elektryczną Dragon, przeznaczoną do prowadzenia ciężkich pociągów towarowych do 4500 ton, elektrycznym zespołem trakcyjnym Impuls oraz spalinowym zespołem trakcyjnym 222M EMU.

 

Źródło: IRJ