NaKolei.pl WiadomościTabor Do Krakowa dotarły kolejne trzy tramwaje sprowadzone z Niemiec

Do Krakowa dotarły kolejne trzy tramwaje sprowadzone z Niemiec

Redakcja
Fot. MPK Kraków

W piątek, 9 grudnia do zajezdni tramwajowej Podgórze na specjalnych lawetach zostały jednocześnie przywiezione z Düsseldorfu trzy dwukierunkowe wagony GT8S. Na dostawę czeka jeszcze jeden taki wagon.

Przypomnijmy, że MPK kupiło w sumie pięć tramwajów GT8S w bardzo atrakcyjnej cenie.  Pierwszych z nich trafił do Krakowa już pod koniec listopada.

GT8S to dobrze znane mieszkańcom wagony, których w sumie kursuje już w stolicy Małopolski 28. Ich najważniejszymi zaletami jest możliwość jazdy w dwóch kierunkach.

Trzy wagony GT8S w najbliższych latach zostaną poddane gruntowanej modernizacji, dzięki której analogicznie jak wszystkie pozostałe kursujące już w Krakowie tego typu wagony, zyskają niską podłogę, klimatyzację oraz elektroniczny system informacji pasażerskiej. Pozostałe dwa wagony będą wykorzystywane jako źródło części zamiennych do już eksploatowanych dwukierunkowych tramwajów.

Modernizacja wagonów GT8S to jeden ze sposobów na zwiększenie liczby tramwajów z niską podłogą. To także bardzo ważne działanie pozwalające na zwiększenie wagonów dwukierunkowych, często wykorzystywanych w Krakowie podczas remontów torowisk. Oczywiście MPK SA cały czas inwestuje w zakupy nowych tramwajów. W latach 2020-2023 są realizowane dostawy 110 nowych Lajkoników. Na lata 2025-2026 zaplanowano zakup kolejnych 60 nowych tramwajów, w tym m.in. o długości ponad 40 metrów.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności