Infrastruktura Kolej jest dla ludzi Przewozy pasażerskie

Długi weekend na kolei

Długi weekend na kolei Fot. PKP Intercity

Długi weekend to atrakcyjne połączenia i oferty przewoźników kolejowych. Spółki Grupy PKP przygotowują się do zwiększonej liczby podróżnych. Rękę na pulsie trzymają m.in. funkcjonariusze SOK.

O bezpieczeństwo na kolei w długi weekend czerwcowy będzie dbać m.in. PKP PLK i SOK. Wzmocnione zostaną patrole, a pracownicy PLK będą w stałym, całodobowym kontakcie z przewoźnikami i służbami technicznymi.

W gotowości jest około 170 zespołów szybkiego usuwania awarii oraz 20 zespołów kolejowego ratownictwa technicznego. Zabezpieczono 8 lokomotyw osłonowych do ewentualnego udrażniania szlaków kolejowych. Do pomocy na sieci trakcyjnej będzie przeznaczonych 70 pociągów sieciowych. Na największych dworcach będą dyżurować mobilni informatorzy PKP Intercity.

W najbliższy długi weekend warto pamiętać o ofertach Bilet Weekendowy i Bilet Weekendowy MAX. W ramach ofert można podróżować pociągami PKP Intercity po całym kraju w ramach jednego biletu. Obie oferty są ważne od środy (30 maja) od godz. 19:00 do piątku (1 czerwca) do godz. 06:00  lub od 1 czerwca do 4 czerwca w takich samym przedziale czasowym. Zaleca się śledzić Prognozę Frekwencji w konkretnych pociągach PKP Intercity. Jest ona dostępna na stronie przewoźnika.

Dzień Dziecka z PKP Intercity to specjalna oferta PKP Intercity. Najmłodsi pojadą pociągami przewoźnika całkowicie bezpłatnie.Będzie dotyczyć dzieci i młodzieży, które 1 czerwca wybiorą transport koleją na pokładzie składów Spółki. Pasażerowie muszą spełnić kilka warunków (rok urodzenia 2002 lub później, pobranie w kasie biletu z miejscówką, okazanie dokumentu poświadczającego wiek). Bilety są dostępne w sprzedaży już od 15 maja.

Więcej szczegółów na stronie przewoźników i zarządcy infrastruktury.