NaKolei.pl Bez kategorii Darmowe przejazdy Kolejami Śląskimi dla kibiców mistrzostw świata mężczyzn w piłce ręcznej

Darmowe przejazdy Kolejami Śląskimi dla kibiców mistrzostw świata mężczyzn w piłce ręcznej

MM
fot. Koleje Śląskie

Od 11 do 29 stycznia w Polsce odbywają się mistrzostwa świata mężczyzn z piłce ręcznej. Koleje Śląskie oferują darmowe przejazdy dla wszystkich uczestników mistrzostw świata. To ważny krok w kierunku ograniczenia śladu węglowego turnieju – ogłasza przewoźnik.

Polska i Szwecja są gospodarzami mistrzostw świata mężczyzn w piłce ręcznej, które mają się rozegrać w styczniu 2023 roku. Turniej ma się odbywać w siedmiu miastach (czterech w Polsce i trzech w Szwecji): Katowice, Kraków, Płock, Gdańsk, Sztokholm, Göteborg i Malmö.

Nadchodzący turniej będzie pierwszym takim wydarzeniem w dziejach polskiego sportu, którego organizatorzy w toku przygotowań postępują zgodnie z Kodeksem Dobrych Praktyk mającym pomóc w realizacji celów zrównoważonego rozwoju. Jednym z jego istotnych założeń jest ograniczenie śladu węglowego poprzez używanie floty hybrydowej oraz poruszanie się przy pomocy transportu zbiorowego.

Dzięki współpracy ze spółką Koleje Śląskie oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego, w dniach 10-23 stycznia, wszystkie osoby akredytowane na turniej, organizatorzy, wolontariusze oraz kibice posiadający bilet na dany dzień meczowy, będą mogły bezpłatnie korzystać z przewozów pociągami należącymi do spółki.

Chcemy, aby Kodeks Dobrych Praktyk nie był jedynie dokumentem, ale drogowskazem, który prowadzi nas w kierunku mistrzostw. Wymaga on nie tylko naszego zaangażowania, ale także wsparcia partnerów. Cieszymy się, że Koleje Śląskie pomogą nam w realizacji tych ambitnych celów. Spodek Katowice ugości aż 21 meczów, więc Województwo Śląskie będzie sercem mistrzostw świata – mówi dyrektor turnieju Grzegorz Gutkowski.

Swoje mecze fazy wstępnej w Katowicach rozegra między innymi reprezentacja Polski. Województwo Śląskie, które jest Regionem Gospodarzem turnieju, odwiedzą także Francuzi, Niemcy, Słoweńcy, Saudyjczycy, Algierczycy, Serbowie czy Katarczycy. Bilety sprzedają się bardzo dobrze, co wróży wysoką frekwencję i świetną atmosferę – zwłaszcza przy okazji meczów z udziałem naszej drużyny.

Jesteśmy przewoźnikiem ekologicznym oraz innowacyjnym. Lubimy udowadniać, że nie ma rzeczy niemożliwych i że – grając drużynowo – wygramy każdy mecz, szczególnie ten, w którym stawką jest świeże powietrze i nasze zdrowie. Zapewnienie bezpłatnego zeroemisyjnego transportu w trakcie mistrzostw ma dwa cele. Pierwszy i oczywisty: chcemy, by jak najwięcej osób mogło osobiście doświadczyć sportowego święta. Drugi: zależy nam na zwróceniu uwagi na fakt, iż każdy z nas może w prosty sposób zmieniać świat na lepszy i bardziej eko. Zapraszamy tym samym do wspólnej podróży wszystkich, którzy cenią podejście fair play tak na boisku, jak i w stosunku do środowiska naturalnego – Patryk Świrski, Prezes Kolei Śląskich.

Lista połączeń Kolei Śląskich jest bogata. Dzięki biletowi na mecz w dniu spotkania, za darmo będą mogli jeździć nimi nawet kibice z Zakopanego czy Krakowa, który także jest miastem gospodarzem turnieju. Polacy – w przypadku awansu – rozegrają tam swoje spotkania rundy głównej. To także okazja dla kibiców z województwa śląskiego, aby podążać za Biało-Czerwonymi.

Mistrzostwa świata w piłce ręcznej mężczyzn to kolejne duże wydarzenie, które zagości w naszym regionie. Wspólnie z Kolejami Śląskimi i Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce przygotowaliśmy ofertę dla osób, które wybierają się na mecze. Każdy, kto posiada bilet na mecz, będzie mógł dotrzeć na niego bezpłatnie, korzystając z oferty Kolei Śląskich. To z jednej strony komfort, unikanie korków i bezpieczny transport, a z drugiej korzyść dla środowiska – Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności