Tabor Wiadomości
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-pesa

Czy koronawirus miał wpływ na prace Stadlera?

Czy koronawirus miał wpływ na prace Stadlera? Fot. NaKolei.pl

Dotychczas kryzys spowodowany koronawirusem wpłynął w niewielkim stopniu na Stadlera, jednak producent jest niepewny przyszłych konsekwencji.

Stadler nie spotkał się z zmniejszeniem popytu na swoje produkty, firma ta ma bardzo solidną płynność finansową, a ich portfel zamówień zapewnia ciągłość pracy na kilka lat do przodu. Jednakże problemem dla firmy okazało się wstrzymanie transportów międzynarodowych – podwykonawcy dostarczali z opóźnieniem zamówione przez Stadlera części.

Ponadto ograniczenia w podróżowaniu spowodowały opóźnienia w autoryzacji, akceptacji i wystawianiu faktur na nowe pociągi. W konsekwencji Stadler oczekuje obecnie, że niektóre przychody z segmentu taboru zostaną odroczone.

Perspektywy

W związku z obecną niepewnością poprzednie cele finansowe na rok 2020 zostały przez Stadlera zawieszone. Dalsze informacje producent dostarczy wraz z publikacją wyników półrocznych za rok 2020.

Zmiana prezesa

Ze względu na różne poglądy na temat rozwoju strategicznego i organizacyjnego Stadler, zarząd i dyrektor generalny grupy dr Thomas Ahlburg postanowili się rozstać. Do czasu powołania następcy prezesa, Peter Spuhler przejmie funkcję dyrektora generalnego grupy na zasadzie tymczasowej. Dr Thomas Ahlburg będzie nadal obsługiwał firmę jako starszy doradca do końca 2020 r.