Przewozy towarowe Wiadomości
Partnerzy działu

Przewozy towarowe

Przewozy towarowe · aktualności · statystyki · PKP Cargo· przewoźnicy. Na portalu NaKolei.pl publikujemy najnowsze informacje związane z: Przewozy towarowe.

Czeski Bizon pociągnie wagony towarowe do Chałupek

Czeski Bizon pociągnie wagony towarowe do Chałupek Fot. CZLoko

CZLoko dostarczyła przewoźnikowi Rail Cargo Carrier pierwszą z dwóch lokomotyw EffonLiner 1600 Bizon wyprodukowanych w wyniku gruntownej przebudowy lokomotyw ČKD serii 753- pisze portal inforail.pl.

Przewoźnik zamierza wykorzystać ją do prowadzenia pociągów towarowych na trasie Polanka nad Odrą – Bohumín – Vrbice – Chałupki/Petrovice u Karviné na terenie ostrawskiej strefy przemysłowej i na korytarzu tranzytowym do Břeclavia przy granicy austriackiej. Druga lokomotywa ma zostać dostarczona pod koniec maja i będzie wykorzystywana przy pociągach kontenerowych do terminali w Bratysławie i Žilinie.

Lokomotywy EffiLiner 1600 Bo-Bo zamówione na mocy umowy leasingu z Unicredit Leasing są napędzane silnikiem CAT 3512C-HD o mocy 1 550 kW z przekładnią AC-DC i mają maksymalną prędkość 100 km/h. Jedną z największych zalet tych lokomotyw jest ich korzystna cena zakupu – mówi dyrektor sprzedaży CZ Loko Jan Kutálek, cytowany przez inforail.pl.

To kompletna modernizacja oryginalnych lokomotyw serii ČKD 753, która zamienia je w praktycznie nowe lokomotywy. Mogą wykonywać tę samą pracę co nowa lokomotywa. Cena zakupu jest jednak prawie dwa razy niższa. Kolejną ważną zaletą jest szybki i niedrogi serwis w czeskich cenach oraz wysoki poziom unifikacji z naszymi innymi produktami – dodaje Kutálek.

Produkcja lokomotyw EffiLiner 1600 w obecnej formie ma się zakończyć za rok.

pc/inforail.pl