NaKolei.pl WiadomościPrzewozy pasażerskie Czesi chcą wprowadzić wspólny, jednodniowy bilet obowiązujący u większości przewoźników

Czesi chcą wprowadzić wspólny, jednodniowy bilet obowiązujący u większości przewoźników

Redakcja
Fot. CT24

Czesi chcą wprowadzić zmiany w swoim systemie „OneTicket”. Ministerstwo zapowiedziało, że wprowadzi opcję zakupu biletu jednodniowego.

System „OneTicket” (Jedna jízdenka) to system, który ujednolicił taryfę u przewoźników kolejowych w Czechach. Od 2020 roku pasażerowie na jednym bilecie mogą podróżować praktycznie po całych Czechach i mogą nabyć bilet jednorazowy (z przesiadkami), okresowy na konkretną trasę (7-, 30-, 90-dniowy), a także bilet czasowy na wszystkie połączenia (7-, 30-, 90-dniowy).

Teraz czeskie Ministerstwo Transportu zapowiedziało, że oferta będzie rozszerzona o bilet jednodniowy, pozwalający na nieograniczone podróże przez 24 godziny. Taki bilet u naszych sąsiadów już był wcześniej dostępny, ale jedynie u Ceskich drah, bądź w poszczególnych regionach, gdzie oferta na pociągi regionalne jest ustalana indywidualnie.

Jak wskazuje dziennik Zdopravy.cz, póki co Ministerstwo nie chce ujawnić ile będzie kosztować taki jednodniowy bilet. Według dziennika, będzie to około 700 czeskich koron (około 140 zł). Warto wskazać, że obecnie bilet siedmiodniowy możemy nabyć za 1665 CZK (około 330 zł). Całodniowy bilet Kolei Czeskich kosztuje 599 CZK.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności