Kolej na świecie Przewozy pasażerskie Wiadomości

Czechy wprowadzą obowiązek noszenia dwóch maseczek w transporcie publicznym

Czechy wprowadzą obowiązek noszenia dwóch maseczek w transporcie publicznym Mat. Ceske drahy

Czesi wprowadzą nowe przepisy. Pasażerowie transportu publicznego będą zobowiązani posiadać maseczkę FFP2 lub KN95, a jeżeli pasażer takowych nie posiada – musi mieć założone na twarzy dwie maseczki chirurgiczne.

Czesi wprowadzą rozporządzenie, które dotyczy transportu zbiorowego. Od wtorku 23 lutego 2021 roku każdy pasażer pociągu, czy komunikacji miejskiej będzie musiał mieć założoną maseczkę FFP2, bądź KN95 lub dwie maseczki chirurgiczne.

Decyzja ta została argumentowana przez Ministerstwo Zdrowia tym, że obecne maseczki z tkaniny nie zapewniają bezpieczeństwa. Maseczki chirurgiczne będą akceptowane, ale tylko w “podwójnej warstwie” – tzn. na nosie mają znajdować się dwie maseczki, jedna założona na drugą.

Lista miejsc, które ministerstwo określi w nowym rozporządzeniu w poniedziałek to: transport publiczny, sklepy i szpitale.

Są to miejsca o dużej koncentracji ludzi, w których różne tkaniny szyte w domu nie mogą być uznane za wystarczającą ochronę – powiedział Minister Zdrowia, Jan Blatny.Kongres590