NaKolei.pl WiadomościPrawo i przetargi Cargounit chce wydzierżawić EZT-y Kolejom Śląskim

Cargounit chce wydzierżawić EZT-y Kolejom Śląskim

Redakcja
Fot. Koleje Śląskie

Koleje Śląskie otrzymały jedną ofertę w przetargu na dzierżawę 4 sztuk elektrycznych zespołów trakcyjnych. Dotyczy ona tylko jednej z dwóch części.

Przypomnijmy, że zamówienie zostało podzielone na 2 części. Każda z nich obejmuje dostawę 2 pojazdów. Mają być one użytkowane w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2023 r. Zamawiający przewiduje także opcję w zakresie przedłużenia okresu dzierżawy o kolejne 12 miesięcy ponad termin podstawowy. Koleje Śląskie zastrzegły również możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.

Ofertę w części 1 złożyła firma Cargounit z ceną 17 982 600,00 zł brutto. W części 2 ofert nie złożono. Propozycja ta znacznie przekracza szacunki zamawiającego, który na każdą z części chciał przeznaczyć 9 203 475,00 zł brutto.

Firma Cargounit zaproponowała Kolejom Śląskim jednostki 14WE.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności