NaKolei.pl OpinieDziałania Solaris poszedł pod młotek. Hiszpański CAF nowym właścicielem

Solaris poszedł pod młotek. Hiszpański CAF nowym właścicielem

Redakcja

Solaris znalazł inwestora. Będzie nim hiszpańska grupa CAF. Wczoraj, 2 lipca strony podpisały umowę, która daje możliwość dalszych negocjacji.

Solaris poinformował, że po miesiącach poszukiwań to hiszpański CAF został inwestorem polskiego producenta. Nowa współpraca obu stron ma przynieść korzyść w budowaniu wiodącej pozycji w dziedzinie zrównoważonych miejskich systemów mobilności na skalę Europy. Umowę podpisano wczoraj, 2 lipca.

Jak powiedziała Solange Olszewska, prezes zarządu Solaris Bus & Coach S.A.:-W procesie rozmów z potencjalnymi inwestorami dla Solarisa, rozpatrywałam oferty zarówno z rynku polskiego jak i innych krajów. (…) Uważam, że CAF ma właściwą wizję rozwoju dla spółki i będzie w stanie rozwinąć potencjał Solarisa na skalę globalną. Umowa podpisana z inwestorem jest w pełni zgodna ze wszystkim, co osiągnęliśmy od momentu założenia firmy 22 lata temu i pozwoli Solarisowi wejść na wyższy poziom rozwoju. 

Strony chcą się skupić na rozwoju głównie w segmencie elektromobilności. Firma Solaris Bus & Coach S.A. została założona w 1996 roku, przez Solange i Krzysztofa Olszewskich. Obecnie zatrudnia 2300 osób w swoich zakładach produkcyjnych w Bolechowie k/Poznania i w Środzie Wlkp. Produkty marki Solaris obecne są w 32 państwach w ponad 700 miastach.

Firma CAF to hiszpański producent, z ponad stuletnia historią, notowany na hiszpańskiej giełdzie. Firma projektuje, produkuje, utrzymuje i dostarcza tabor kolejowy i pojazdy szynowe. Opracowuje i dostarcza również najnowsze rozwiązania (m.in. e-mobilność) dla transportu miejskiego. Szczegóły na stronie Solaris.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności