Kolej jest dla ludzi

Bilety z Warszawy do Łodzi dostępne przez Internet

Od wczoraj można kupować przez internet bilet na linii Warszawa-Łódź

Od 1 marca br. osoby podróżujące na trasie Łódź – Warszawa – Łódź będą mogły kupić bilet przez Internet. Tym samym, wszystkie bilety na połączenia krajowe uruchamiane przez PKP Intercity można będzie kupić za pośrednictwem elektronicznego systemu sprzedaży (e-IC).

Kolejowe połączenie pomiędzy Łodzią i Warszawą jest jednym z najbardziej obleganych przez podróżnych.Codziennie PKP Intercity uruchamia na tej trasie 37 pociągów. Za bilet w klasie 2 pasażerowie zapłacą 36 zł lub 51 zł (plus 5 zł miejscówka) w pierwszej klasie.

Jednorazowy bilet w systemie internetowej sprzedaży biletów (e-IC) można nabyć na przejazd na trasie Warszawa Wschodnia – Łódź Kaliska lub Łódź Kaliska – Warszawa Wschodnia (przez Skierniewice i  Koluszki) oraz pomiędzy wszystkimi stacjami pośrednimi. Opłata za przejazd z/do stacji Łódź Chojny lub Łódź Kaliska, ustalana jest jak do stacji Łódź Widzew. Warto również pamiętać, że wagony klasy 1 objęte są obowiązkową rezerwacją miejsc.

Bilety internetowe dostępne są w 30-dniowej przedsprzedaży na przejazdy klasą 1 oraz 7-dniowej przedsprzedaży dla przejazdów w klasie 2.

PKP Intercity z myślą o pasażerach, podróżujących codziennie w drodze do pracy lub szkoły pociągami TLK na linii Warszawa – Łódź – Warszawa posiada w swojej ofercie tzw. Łódzki City Bilet. Jest to o 15% tańszy, w stosunku do obowiązującego cennika, bilet okresowy, dostępny w kasach.

Z Łódzkiego City Biletu można skorzystać w relacji Warszawa Wschodnia – Łódź Widzew – Warszawa Wschodnia (lub wybrać tylko opcję w jedną stronę) oraz pomiędzy wszystkimi stacjami położonymi pomiędzy Warszawą Wschodnią a  Łodzią Widzewem (np. Łódź Widzew – Koluszki – Łódź Widzew, Warszawa Wschodnia – Skierniewice – Warszawa Wschodnia, Żyrardów – Warszawa Wschodnia etc.). Łódzki City Bilet wystawiony na przejazdy do/ze stacji Łódź Widzew uprawnia również do przejazdów pociągami TLK kursującymi do/ze stacji Łódź Chojny, Łódź Kaliska i Łódź Żabieniec. Z oferty mogą skorzystać wszystkie osoby uprawnione do ulg ustawowych i handlowych.

 

źródło: PKP S.A.{jcomments on}