Przewozy pasażerskie Wiadomości
Partnerzy działu

Bilety POLREGIO honorowane w pociągach PKP Intercity na trasie Kraków – Katowice

Bilety POLREGIO honorowane w pociągach PKP Intercity na trasie Kraków – Katowice Fot. SebastianK / Ilostan.forumkolejowe.pl

PKP Intercity do czerwca będzie honorować bilety POLREGIO na odcinku Kraków Główny – Katowice. Ma to związek z utrudnieniami w ruchu pociągów związanymi z modernizacją trasy prowadzoną przez PKP PLK.

 

 

 

 

 

 

 

W związku z utrudnieniami w ruchu pociągów związanymi z prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury pracami modernizacyjnymi, na odcinku Kraków Główny – Katowice w terminie od 10 lutego – 13 czerwca 2020 r. będą honorowane wszystkie bilety ważne na przejazdy pociągami POLREGIO sp. z o.o. w nw. pociągach uruchamianych przez PKP „Intercity” S.A. w wagonach klasy 2:

  1. EIC nr 105 „Porta Moravica” – Kraków Gł. odj. 13.07 – Katowice przyj. 14.54,
  2. TLK nr 301 „Galicja” – Katowice odj. 8.08 – Kraków Gł. przyj. 9.51.

Pociągi zatrzymują się na stacjach: Krzeszowice, Trzebinia, Jaworzno Szczakowa, Mysłowice.

Uwaga:

  1. W pociągach PKP IC podróżni mogą zająć wolne miejsca do siedzenia, ale tylko do czasu zgłoszenia się osoby posiadającej bilet ze wskazaniem tego miejsca,
  2. Podróżni, którzy zamierzają powyższymi pociągami przewieźć większy bagaż, rower, lub psa, zobowiązani są nabyć odpowiedni bilet na taki przewóz, zgodnie z postanowieniami Taryfy Przewozowej Spółki PKP Intercity (TP-IC), w wysokości wskazanej w Cenniku usług przewozowych Spółki PKP Intercity.