Kolej na świecie

Bilety na połączenia wszystkich przewoźników w Czechach na jednej stronie

Bilety na połączenia wszystkich przewoźników w Czechach na jednej stronie

Od wczoraj czescy podróżni mogą korzystać z serwisu Bileto.cz, dzięki któremu zakupią bilety na połączenia WSZYSTKICH  przewoźników działających na terenie Czech. Chodzi tutaj m.in. o takie firmy jak LeoExpress, RailJet oraz Ceskie Drahy.

System jest niezwykle funkcjonalny i intuicyjny w obsłudze. Po wprowadzeniu niezbędnych danych, system sam poinformuje podróżnego o najkorzystniejszym dla niego rozwiązaniu. Jeśli klient zdecyduje się na zakup, bilet otrzyma na maila. Nawet jeśli podróżny zakupi kilka biletów na różnego trasy, to i tak wszystkie bilety otrzyma jednorazowy w jednym mailu.

Strona ma działać na razie w trybie testowym, a twórcy chcą zebrać jak największą liczbę opinii od samych użytkowników, aby wprowadzić w dalszym etapie stosowne poprawki do działania strony.

Do zakupu biletu wystarczy rejestracja w systemie, a jak podkreślają sami twórcy, głównym celem przy tworzeniu serwisu było ułatwienie pasażerom zakupu biletów. A czy jest szansa na podobny system w Polsce? Z pewnością podróżni w naszym kraju zaoszczędzili byli wiele czasu i nerwów, nie musząc korzystać z platform zakupowych, co niektórych przewoźników.

 

źródło: inforail.pl