Działania Przewozy pasażerskie

Bilety na autobusy LEO Express w COP ŁKA na Dworcu Fabrycznym

Bilety na autobusy LEO Express w COP ŁKA na Dworcu Fabrycznym fot. ŁKA

29 stycznia Łódzka Kolej Aglomeracyjna i LEO Express nawiązały współpracę. Bilety przewoźnika autobusowego będą do nabycia w COP ŁKA na Dworcu Fabrycznym.

Przewoźnicy nawiązali współpracę: od wczoraj bilety autobusowe LEO Express można zakupić w Centrum Obsługi Pasażera na Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej na Dworcu Łódź Fabryczna.

Jak podaje ŁKA jest to pierwszy przewoźnik autobusowy, którego bilety są dostępne na Dworcu Łódź Fabryczna w stacjonarnym punkcie. Bilety będzie można zakupić w ww. COPie od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00. COP znajduje się we wschodniej części dworca.

Umowę podpisał prezes ŁKA Janusz Malinowski oraz członek zarządu LEO Express Polska Peter Jančovič. LEO Express jest prywatną, czeską firmą przewozową. Istnieje od 2012 roku. Spółka „Łódzka Kolej Aglomeracyjna” sp. z o.o. powstała 10 maja 2010 roku. Jej powołanie miało na celu zapewnienie efektywnej organizacji i funkcjonowania pasażerskiego ruchu kolejowego w regionie łódzkim. Łódzka Kolej Aglomeracyjna” sp. z o.o. jest podmiotem, w którym 100% udziałów posiada samorząd województwa łódzkiego reprezentowany przez Zarząd Województwa Łódzkiego, pełniący w Spółce funkcję Zgromadzenia Wspólników.

Więcej informacji na stronie ŁKA oraz czeskiego przewoźnika.