Działania Wiadomości

Bezpłatne maseczki wyprodukowane przez firmę Modus trafiły do Fundacji Grupy PKP

Bezpłatne maseczki wyprodukowane przez firmę Modus trafiły do Fundacji Grupy PKP Fot. Adam Musiał

Partia bezpłatnych maseczek ochronnych bydgoskiego producenta – firmy Modus została dostarczona do Fundacji. Teraz zostaną przekazane do spółek kolejowych z Grupy PKP, dla pracowników, którzy są w czynnej służbie.

O rozpoczęciu produkcji maseczek przez firmę Modus informowaliśmy w zeszłym tygodniu na łamach naszego portalu. Teraz producent dostarczył już pierwszą partię do Fundacji Grupy PKP.

Bezpłatne maseczki ochronne trafią do spółek kolejowych, które odpowiedziały na apel Fundacji Grupy PKP o ich przekazanie. Przedsiębiorstwa, do których trafią paczki przekażą maseczki tym pracownikom, którzy wciąż wykonują swoje obowiązki, a nie mają możliwości pracy zdalnej. Z maseczek również skorzystają pracownicy Fundacji i wolontariusze, którzy w tym momencie pomagają w akcji „Kolejarze kolejarzom”, czyli przywożą paczki osobom w potrzebie, będących na kwarantannie domowej.

Dziękujemy firmie Modus z Bydgoszczy za inicjatywę. Kolejarze, mimo panującej epidemii wciąż pozostają na służbie. Dodatkowe wyposażenie ochrony osobistej w obecnych czasach to wymóg konieczny. Bezpłatne przekazanie artykułów ochronnych, to postawa godna podziwu i naśladowania! – podkreśla Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP.

Producent mundurów m.in. kolejowych wychodząc naprzeciw panującym warunkom w kraju rozpoczął produkcję maseczek ochronnych. Produkty przekazują służbom mundurowym, wojsku, szpitalom, a także kolejarzom. Wcześniej maseczki trafiły również do Wojewódzkiego Sztabu Antykryzysowego, Wojsk Obrony Terytorialnej i szpitali w Bydgoszczy. Prezes Zarządu firmy Modus Przedsiębiorstwo Odzieżowe S.A. – Marek Ulewicz, zadeklarował, że w miarę możliwości produkcyjnych, udostępni maseczki kolejnym podmiotom kolejowym, które się do niego zgłoszą.