NaKolei.pl WiadomościWydarzenia i targi Bardzo duże zainteresowanie targami InnoTrans 2022. Zaczyna brakować miejsc dla wystawców

Bardzo duże zainteresowanie targami InnoTrans 2022. Zaczyna brakować miejsc dla wystawców

Redakcja
Fot. InnoTrans

Największe targi kolejowe w Europie rozpoczną się za niecałe 8 miesięcy. Jak podają organizatorzy, już teraz zarezerwowano 98 procent powierzchni wystawienniczej.

Targi InnoTrans miały odbyć się w 2020 roku. Miały, ponieważ organizatorzy początkowo zdecydowali się przełożyć termin na kwiecień 2021 roku. Wtedy w odstępie kilku miesięcy odbyłyby się dwa największe wydarzenia branży – InnoTrans i Trako. Ostatecznie zdecydowano się zrezygnować z organizacji (z powodu obostrzeń w kraju) i tym samym najbliższe targi InnoTrans odbędą się 20-23 września br.

Jak podają organizatorzy wydarzenia, już 20 stycznia zarezerwowanych było 98 procent powierzchni wystawienniczej. Niewykluczone, że w ciągu najbliższych dni zabraknie już miejsca dla zainteresowanych firm.

Utrzymujący się wysoki popyt pokazuje, że po długim czasie branża jest chętna, aby ponownie spotkać się na wydarzeniu branżowym we wrześniu 2022 r. – mówi Kerstin Schulz, Dyrektor targów InnoTrans.

Trzynasta edycja InnoTrans obędzie się 20-23 września 2022 roku na terenie International Congress Center w Berlinie. Wystawcy zaprezentują swoje innowacje na halach centrum targowego o łącznej powierzchni 108 tys. metrów kwadratowych. Wystawcy mają być rozlokowani w poszczególnych segmentach: technika kolejowa, infrastruktura kolejowa, transport publiczny, wyposażenie wnętrz, budowa tuneli. Nowością będzie powierzchnia wystawiennicza Mobility+ . W ten sposób targi InnoTrans zwracają się w szczególności do dostawców usług w zakresie mobilności. W tej strefie specjalnej zarejestrowanych jest obecnie 18 wystawców, w tym takie firmy jak: Ioki, Mobimeo, Optibus, Door2Door, Better Mobility, CleverShuttle.

Na tegorocznych targach po raz pierwszy reprezentowane będzie również International Monorail Association, stowarzyszenie działające na rzecz rozwoju sektora kolei jednoszynowej. Ponadto na wspólnym stoisku (Zeleros Hyperloop i Hardt Hyperloop) zaprezentowane zostaną najnowsze osiągnięcia w dziedzinie Hyperloop, ultraszybkiego naziemnego systemu transportu pasażerskiego i towarowego.

InnoTrans informuje, że jak dotąd obecność potwierdziły takie osoby jak: dr Richard Lutz, Prezes Zarządu Deutsche Bahn, Peter Spuhler, Prezes Zarządu Stadler Rail, Henri Poupart-Lafarge, Prezes Zarządu Alstom  oraz Michael Peter, Prezes Zarządu Siemens Mobility GmbH.

Bilety dostępne przez internet od marca 2022 r.

InnoTrans ma uruchomić internetową sprzedaż biletów od marca 2022 roku pod adresem: www.innotrans.de/ticketshop

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności