NaKolei.pl WiadomościTransport miejski Awaria systemu sterowania ruchem w metrze. Część stacji II linii metra jest zamknięta

Awaria systemu sterowania ruchem w metrze. Część stacji II linii metra jest zamknięta

Redakcja
Fot. NaKolei.pl

W Metrze Warszawskim doszło do poważnej awarii systemu, która doprowadziła do paraliżu ruchu pociągów metra, a tym samym do zamknięcia niektórych stacji II linii metra.

Dzisiaj, 15 kwietnia 2021 roku, pasażerowie od samego rana wchodząc do metra mogli spotkać się z zamkniętymi stacjami. Okazało się, że doszło do awarii systemu sterowania ruchem pociągów na wolskim odcinku II linii metra. W ten sposób kursowanie pociągów na linii M2 odbywa się w pętli Rondo Daszyńskiego – Trocka. Z wyłączeniem stacji Księcia Janusza, Młynów i Płocka.

Za pociągi uruchomiono komunikację zastępczą relacji: Metro Księcia Janusza … Górczewska – Płocka – Kasprzaka … Rondo Daszyńskiego. Będzie ona funkcjonować do czasu przywrócenia ruchu w metrze.

Z przyczyn technicznych kursowanie pociągów metra linii M2 odbywa się w pętli: Rondo Daszyńskiego – Trocka – zakomunikowało WTP.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności