Przewozy pasażerskie Wiadomości
Partnerzy działu

Autobusem do Kłodzka, Kudowy i Niemiec

Autobusem do Kłodzka, Kudowy i Niemiec fot. facebook Koleje Dolnośląskie

Na Dolnym Śląsku pasażerowie też muszą być przygotowani na trudności w podróżowaniu ze względu na zmiany w rozkładzie jazdy.

 

Z powodu prac remontowych nawet do września trzeba będzie korzystać z autobusów zamiast pociągów. Od dzisiaj do 2 września autobusy jeżdżą zamiast pociągów na trasie Jelenia Góra – Lwówek Śląski. Przy czym nie będzie obsługiwanych kilka stacji kolejowych: Pilchowice Zapora, Marczów i Dębowy Gaj.

W tym czasie dla stacji kolejowej Jeżów Sudecki będzie obowiązywał przystanek MZK na ul. Leśnej (przy ośrodku zdrowia), a dla stacji Siedlęcin będzie obowiązywać przystanek MZK przy skrzyżowaniu ul. Lwóweckiej i Długiej (pętla przy krzyżu).

Ponadto od 1 lipca do 27 sierpnia uruchomiona zostanie dodatkowa para kursów autobusowych. Co ważne, pasażerowie będą mogli przewozić autobusami także duży bagaż, wózki dziecięce, inwalidzkie oraz rowery.

Do końca czerwca autobusy będą zastępować pociągi na trasie Kłodzko Główne – Kudowa Zdrój (linie D5, D9, D15). Nie będzie jednak obsługiwany przystanek Kulin Kłodzki.

Natomiast od jutra do końca czerwca komunikacja zastępcza będzie także wprowadzona na odcinku Małomice – Żary – Forst Lausitz (linia D25). I na tej linii, i na wspomnianych wcześniej, przejazd autobusami odbywa się tylko na podstawie ważnego biletu kolejowego.