Kolej jest dla ludzi

Arriva wychodzi do pasażerów. Bilety SkyCash w pociągach przewoźnika

Arriva wychodzi do pasażerów. Bilety SkyCash w pociągach przewoźnika

Od dwóch dni pasażerowie Arrivy RP mogą kupować bilety na przejazdy za pomocą aplikacji mobilnej SkyCash – poinformowały obie firmy w komunikacie. Tym samym Arriva jest już piątym kolejowym przewoźnikiem, który nawiązał współpracę z SkyCash.

Na chwilę obecną zakupu mogą dokonywać pasażerowie podróżujący w relacjach Chełmża-Bydgoszcz, Grudziądz-Toruń oraz Grudziądz-Bydgoszcz. W najbliższym czasie usługą mają zostać objęte kolejne połączenia.

Arriva RP odpowiada obecnie za ok. 70 proc. przewozów na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Wcześniej współpracę z SkyCash nawiązali tacy przewoźnicy kolejowi jak: Koleje Mazowieckie, Koleje Wielkopolskie, SKM Trójmiasto oraz PKP Intercity.

Wygoda i łatwość zakupu oraz stała dostępność biletów w SkyCash powodują, że ich popularność szybko rośnie

– powiedział Tomasz Krajewski, prezes zarządu SkyCash.

Doceniają je zarówno pasażerowie, jak i sami przewoźnicy, którzy trzymują do dyspozycji sprawdzony, działający 24 godziny na dobę system dystrybucji

– dodał.

Procedura zakupu biletu jest według zapowiedzi SkyCash prosta i intuicyjna. Aby dokonać zakupu, wystarczy wybrać jeden z dostępnych biletów i określić stację początkową oraz końcową. SkyCash umożliwia też korzystanie ze wszystkich obowiązujących na danych liniach ulg i zniżek. Po dokonaniu płatności kartą lub środkami zgromadzonymi na koncie SkyCash bilet zostaje automatycznie zapisany w aplikacji. Można okazać go do kontroli także bez konieczności łączenia się z Internetem. Z usługi mogą korzystać wszyscy posiadacze telefonów z systemem Android, iOS (iPhone) oraz Windows Phone.

 

źródło: Arriva/SkyCash