NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Alstom wyprodukuje wagony metra dla Chennai Metro Rail Limited w Indiach. 78 wagonów za 98 mln euro

Alstom wyprodukuje wagony metra dla Chennai Metro Rail Limited w Indiach. 78 wagonów za 98 mln euro

MM
fot. Alstom

Alstom zdobył kontrakt o wartości 98 mln euro na zaprojektowanie i wyprodukowanie 78 wagonów metra dla fazy II metra w Chennai w Indiach. Zakres kontraktu obejmuje produkcję 26 pociągów metra (w konfiguracji trzywagonowej), z maksymalną prędkością 80 km/h, a także szkolenie personelu.

Alstom otrzymał kontrakt o wartości 98 mln euro (798 crores INR) na zaprojektowanie, wyprodukowanie, dostawę, przetestowanie i przekazanie do eksploatacji 78 zaawansowanych wagonów metra przez Chennai Metro Rail Limited (CMRL). Te nowe wagony metra będą kursować na 26-kilometrowym korytarzu, będącym częścią fazy II, która połączy obwodnicę Poonamallee – latarnię morską przez 28 (18 naziemnych i 10 podziemnych) stacji.

Zakres kontraktu obejmuje produkcję 26 pociągów metra (w konfiguracji trzywagonowej), które mogą poruszać się z maksymalną prędkością 80 km/h, a także szkolenie personelu. Dzięki zasilaniu 25 KV zapewniającemu optymalną efektywność energetyczną metro Metropolis firmy Alstom zapewni bezpieczny i niezawodny transport pasażerski ponad 11 milionom mieszkańców miasta. Dodatkowo całość projektu znacząco przyczyni się do rozwoju społeczno-gospodarczego poprzez połączenie kluczowych stref.

Bez maszynisty

Pociągi metra są zaprojektowane i skonstruowane tak, aby działały bez maszynisty z możliwością obsługi pociągów bez nadzoru (UTO). Pociągi te mogą całkowicie wjeżdżać na sygnalizatory, a ich działanie będzie monitorowane z Centrum Kontroli Operacji (OCC).

Produkcja w Indiach

Zgodnie z rządową wizją „Make in India”, wagony metra będą w 100% rodzime, wyprodukowane w jednym z największych miejskich zakładów produkcyjnych taboru Alstom w Sricity w stanie Andhra Pradesh. Obiekt ten ma roczną zdolność produkcyjną 480 samochodów i bogate portfolio cateringowe dla kilku krajowych i międzynarodowych projektów metra.

Nasza podróż produkcyjna w Indiach rozpoczęła się od pociągów dla fazy I metra w Chennai w 2014 r., co było również pierwszym wygranym zamówieniem na tabor kolejowy w tym kraju. To nowe zwycięstwo przynosi nam ogromną dumę i jesteśmy zaszczyceni, że możemy być niezawodnymi partnerami w ulepszaniu sieci transportu miejskiego w Chennai – powiedział Olivier Loison, dyrektor zarządzający Alstom India

Wcześniej Alstom wyprodukował i dostarczył 208 wagonów metra na 54 km pierwszego etapu + przedłużenie korytarza I z lotniska do Wimco Nagar i korytarza II z Chennai Central do St. Thomas Mount. Pociągi te są wyposażone w automatyczną ochronę pociągu (ATP) i automatyczną obsługę pociągu (ATO) oraz regeneracyjny układ hamulcowy zapewniający znaczne oszczędności energii. Oprócz tego firma pomyślnie zaprojektowała, przetestowała i uruchomiła roboty torowe obejmujące 45 km korytarzy I i II dla metra w Chennai.

Cieszymy się, że po raz kolejny możemy współpracować z Alstom przy tym znaczącym kontrakcie na II fazę metra w Chennai. Nowoczesne pociągi dostarczone przez Alstom kursują na naszych liniach metra od wielu lat, udowadniając, że są w stanie obsłużyć rynek indyjski. Jesteśmy przekonani, że projekt fazy II zapewni lepszą łączność przy minimalnym wpływie na środowisko i przyniesie korzyści życiu milionów ludzi mieszkających w mieście” – powiedział Rajesh Chaturvedi, dyrektor ds. systemów i operacji w Chennai Metro Rail Limited (CMRL)

 

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności